App Store Google Play

У дніпровському Музеї АТО презентували англомовну стрічку про війну на Донбасі

01.02.2018 14:40
У дніпровському Музеї АТО презентували англомовну стрічку про війну на Донбасі

У першому в Україні Музеї АТО – новинка. У мультимедійному залі – фільм англійською. Від свого українського «попередника» він відрізняється не лише мовою, але й стилістикою та відеорядом. Про це розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, інформує Дніпроград.

«Доносити правду про події на Донбасі допомагає перший в Україні Музей АТО. Внутрішню його експозицію відкрили наприкінці січня 2017-го. За цей час її відвідали більше десяти іноземних делегацій. Це представники Литви, Латвії, Хорватії, Естонії, Німеччини, Люксембургу, – зазначив Валентин Резніченко. – Для гостей – тисячі експонатів, унікальний фільм у форматі «360 градусів». Нині він став для них ще більш зрозумілим. Додався відеоряд, змінилася мова».

Англомовну версію фільму буквально створили наново, розповіла продюсер фільму Наталія Хазан.

«Назва української та англомовної стрічок – однакова. Це «Дніпро – форпост України». Є й декілька однакових кадрів. Та, в цілому, це геть новий продукт. У ньому меседжі, які, ми сподіваємось, почують іноземні глядачі», – сказала вона.

Англомовну хроніку транслюватимуть, як і українську, в мультимедійній залі одночасно на чотирьох стінах. Панорамний «ефект присутності» дозволяє поринути у вир подій на Донбасі.

«Аби інформація була більш зрозумілою для іноземних гостей, ми спиралися на досвід закордонних ЗМІ, дивилися їх стилістику у подачі інформації. Залучали до роботи фахівців із зовнішньої політики, перекладачів», – розповів режисер фільму Євген Тітаренко.

На створення англомовної стрічки знадобилося півтора року.

«Були складнощі із сприйняттям картинки. Коли дивишся відео на комп’ютері – це одне, зовсім інше – в мультимедійному залі Музею, одразу на чотирьох стінах. Тож доводилось багато монтувати. Були особливості і з перекладом. Наприклад, як пояснити іноземцям, що «град» – це не природнє явище», – додав Євген Тітаренко.

Перші іноземні глядачі – вражені.

«Стрічка – вражаюча. Я побачив, як борються солдати. Як діти сподіваються на мир. Це не залишає байдужим, – сказав Віце-консул Генерального консульства ФРН у Донецьку Петер Шмаль. – Cподіваюсь, що перемовини у Мінську будуть успішними, що в Україні настане мир».

Переглянути фільм про війну на Донбасі можуть всі бажаючі, зазначив радник голови ДніпроОДА Юрій Голик.

«Вхід у Музей вільний. Цей Музей – про подвиг кожного громадянина України. Навряд чи така експозиція могла з’явитися уперше в якомусь іншому місті. Адже у 2014-му саме Дніпро став форпостом супротиву російської агресії, – зауважив радник. – З моменту відкриття внутрішню експозицію Музею АТО у Дніпрі відвідали понад 100 тисяч людей».

Музей АТО – на пр. Д.Яворницького, 16 у Дніпрі. Вхід у будні, крім понеділка, – з 10:00 до 19:00, у вихідні – з 10:00 до 18:00.

На екскурсію можна записатися за телефоном (0562) 46-34-26.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...