App Store Google Play

На Січеславщині почалася четверта фаза швейцарсько-українського співробітництва

01.02.2018 20:00
На Січеславщині почалася четверта фаза швейцарсько-українського співробітництва

Почалася четверта фаза швейцарсько-українського співробітництва. Голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов підписав меморандум про взаєморозуміння і співробітництво між швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт облради.

Проект працює в Україні вже 11 рік поспіль, у тому числі і на Січеславщині. За час третьої, попередньої, фази співпраці з 2014 по 2017 рік в області було упроваджено 17 проектів.

Завдяки цим проектам на території області було побудовано 97,2 кілометрів підвідних та розвідних водогонів, 6 водонапірних башт Рожновського,  облаштовані  5 свердловин, 2 з яких реконструйовано.

До мережі якісного питного водопостачання було підключено 3094 домогосподарства, у яких мешкають 8294 жителів.

Загалом, для реалізації цих проектів було залучено 28 мільярдів гривень. Сума є результатом співфінансівання: обласний бюджет — 9 мільйонів гривень; кошти DESPRO  — 7,88 мільйонів гривень; місцеві бюджети — 7,47 мільйонів гривень; громади — 3,73 мільйонів гривень.

Головна мета співробітництва – розвиток та становлення територій. Спочатку це були невеликі міста та села в областях, тепер DESPRO проводить активну роботу з ОТГ.

Від сьогодні офіційно розпочалася 4 фаза, яка за прогнозами триватиме близько 3-х років. За цей час за словами Оксани Гарнець, керівника проекту в Україні, на Січеславщині планується відпрацювати дві об’єднані громади «під ключ».

«Я не дуже люблю цей вислів, — зазначила Оксана Миколаївна, — але ми дійсно маємо на меті «під ключ» зробити 2 ОТГ самодостатніми та заможними адміністративними одиницями, включаючи розвиток інфраструктури, стратегічне планування та консультативну підтримку».

Одна з громад, учасників проекту, повинна мати вже певний досвід співпраці з організацією DESPRO, а інша – бути новачком.  Першу кандидатуру ще визначають, другою обрали Новоолександрівську ОТГ.

Також під час зустрічі представники DESPRO запросили міські ради Дніпропетровщини взяти участь у новому конкурсі.  Після відбору учасники проекту зможуть навчитися самостійно розробляти проекти, залучати інші громади до співфінансування та розуміти, як розвивати власні території.

«Проблема в тому, що за час проекту багато громад не мають чіткого розуміння, звідки отримують гроші, чи то гранти, чи субвенції. Не повинно статися так, що, коли потрібно буде вирішувати питання самостійно, громади знову стануть розгубленими і не знатимуть, як жити далі. Прямо зараз ми повинні навчити їх бути самостійними, відповідати за власні території і мати чітку стратегію розвитку. З боку обласної ради ми обов’язково зберемо усі міські ради та оголосимо про можливість участі у конкурсі», — зазначив голова обласної ради Гліб Пригунов.

Наприкінці заходу голова обласної ради вручив спеціальні нагороди партнерам та активним учасникам співробітництва, відзначивши їх вагомий внесок у розвиток Січеславської області.

Раніше повідомлялося, що в обласній раді підписали протокол про трирічне співробітництво з німецькою організацією роботодавців «NORDMETAL».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...