App Store Google Play

Понад 4 тисячі мешканців Криворізького району врятували від підтоплень

31.01.2018 11:40
Понад 4 тисячі мешканців Криворізького району врятували від підтоплень

У селищі Радушне Криворізького району реконструюють дренажно-паводкову мережу – вперше за майже півстоліття. За довгий час канали засмітилися і зіпсувалися – садиби та погреби місцевих затоплювалися ґрунтовими та повеневими водами. Реконструкція дренажної системи розрахована на два роки – левову долю робіт вже завершили. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко, передає Дніпроград. 

«Вже третій рік поспіль по всій області реалізуємо екологічні ініціативи Президента України Петра Порошенка. Розчищаємо русла річок та рятуємо селян від підтоплень. Від ґрунтових та повеневих вод потерпали і мешканці Радушного. Після завершення реконструкції дренажної мережі проблему підтоплень для місцевих буде ліквідовано», – зазначив Валентин Резніченко.

Дренажно-паводкову систему в Радушному побудували понад 40 років тому. Це була мережа відкритих канав, до яких стікали ґрунтові, ливневі та повеневі води. Протягом довгого часу вони засмічувалися, замулювалися, заростали кущами та деревами. Дійшло до того, що вода у садибах та підвалах місцевих підіймалася більш ніж на 50 см, а в деяких місцях доходило й до метра. Проблему з ґрунтовими водами загострювало Південне водосховище, розташоване неподалік від Радушного.

«Наше селище потерпає від підземних вод з моменту будівництва водосховища – вже понад півстоліття. На жаль, дренажна мережа, покликана усувати зайву воду, з часом зіпсувалася, – розповіла заступник селищного голови Надія Полозок. – Ми звернулися до обласної влади з проханням виділити кошти на реконструкцію дренажної системи, і нас почули. Дуже вдячні за це губернаторові». 

Зараз дренажно-паводкову мережу реконструюють обласним коштом, а фактично – будують наново. Замість застарілої системи – сучасна, закрита. Відкриті канави, куди постійно потрапляли свійські тварини та сміття, замінили на труби. Їх проклали під землею. Загалом – понад 4 тисячі метрів. Труби облаштували спеціальними отворами. Туди стікатиме вода, яка потраплятиме у канал і далі – у балку. Перший етап підрядники завершили.

«Як тільки весна з повенями чи осінь із зливами – відразу вода в погребах та хатах, – поділилася мешканка Радушного Анна Фількіна. – Сподіваємося, тепер не підтоплюватиме – такі масштабні роботи провели!». 

Підрядники також відремонтували і насосну станцію – замінили старі насоси та встановили автоматику. Тепер дренажна система працюватиме ефективніше. Звели і зливову каналізацію – дощова вода збиратиметься та стікатиме у дренаж.

Всі роботи з реконструкції планують завершити цьогоріч.

Зазначимо, що в минулому році близько 11 тисяч першотравенців врятували від підтоплень у будинках.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...