App Store Google Play

Ліки, доступні кожному: у Дніпрі набирає обертів програма відшкодування вартості препаратів

31.01.2018 19:00
Ліки, доступні кожному: у Дніпрі набирає обертів програма відшкодування вартості препаратів

У Дніпрі активно впроваджується відшкодування вартості ліків за програмою «Доступні ліки». З квітня минулого року у даній програмі вже прийняли участь приблизно 100 тисяч дніпрян. Про це повідомляє Дніпроград зі слів головного спеціаліста відділу з організації первинної медичної допомоги управління якості медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Тетяни Кравець.

За минулий рік дії програми «Доступні ліки» , яка розпочалась 1 квітня 2017 року, аптечним закладам Дніпра відшкодували грошових коштів за медичні препарати на суму 18,611 тис. грн. На сьогоднішній день центри первинної-медичної допомоги уклали договори зі 120 аптеками міста. Кожного місяця на дану програму з бюджету буде надано по 29 млн. грн., тому, як зазначає Тетяна Кравець, ліків вистачить на всіх хворих.

Участь у програмі «Доступні ліки»  можуть взяти люди, які хворі на цукровий діабет другого типу, серцево-судинні захворювання або на бронхіальну астму.

22 січня 2018 року Міністерство охорони здоров’я опублікувало новий реєстр медичних препаратів, вартість яких підлягає відшкодуванню. В цілому цей реєстр містить 239 назв медичних препаратів, це на 41 препарат більше, ніж у реєстрі минулого року. Було введено 24 препарати для лікування серцево-судинних захворювань, 14 для цукрового діабету і 3 препарати для лікування бронхіальної астми. Також є 34 препарати, вартість яких повністю відшкодовується, тобто вони є безкоштовними для пацієнта. За останні лікарські засоби, громадянам необхідно доплачувати певну суму грошей.

Для участі у даній програмі людині потрібно звернутися до свого сімейного лікаря. Пацієнта почнуть обстежувати, відслідковувати динамічно лікування та слідкувати за станом організму. Лікар виписує рецепт – діючу речовину, а не торгову назву препарату, і дає інформацію у яких лікарнях міста пацієнт може придбати препарат. Також хворий має можливість порадитись з лікарем на прийомі, який саме препарат є найбільш підходящим, або ж пацієнт обирає препарат у аптеці в залежності від своїх фінансових можливостей.

Ознайомитися з переліком аптек, задіяних у програмі «Доступні ліки», можна на сайті або в будь-якій амбулаторії. Цілодобово працює й "гаряча лінія" 0 800 50 72 50.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...