App Store Google Play

Ліки, доступні кожному: у Дніпрі набирає обертів програма відшкодування вартості препаратів

31.01.2018 19:00
Ліки, доступні кожному: у Дніпрі набирає обертів програма відшкодування вартості препаратів

У Дніпрі активно впроваджується відшкодування вартості ліків за програмою «Доступні ліки». З квітня минулого року у даній програмі вже прийняли участь приблизно 100 тисяч дніпрян. Про це повідомляє Дніпроград зі слів головного спеціаліста відділу з організації первинної медичної допомоги управління якості медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Тетяни Кравець.

За минулий рік дії програми «Доступні ліки» , яка розпочалась 1 квітня 2017 року, аптечним закладам Дніпра відшкодували грошових коштів за медичні препарати на суму 18,611 тис. грн. На сьогоднішній день центри первинної-медичної допомоги уклали договори зі 120 аптеками міста. Кожного місяця на дану програму з бюджету буде надано по 29 млн. грн., тому, як зазначає Тетяна Кравець, ліків вистачить на всіх хворих.

Участь у програмі «Доступні ліки»  можуть взяти люди, які хворі на цукровий діабет другого типу, серцево-судинні захворювання або на бронхіальну астму.

22 січня 2018 року Міністерство охорони здоров’я опублікувало новий реєстр медичних препаратів, вартість яких підлягає відшкодуванню. В цілому цей реєстр містить 239 назв медичних препаратів, це на 41 препарат більше, ніж у реєстрі минулого року. Було введено 24 препарати для лікування серцево-судинних захворювань, 14 для цукрового діабету і 3 препарати для лікування бронхіальної астми. Також є 34 препарати, вартість яких повністю відшкодовується, тобто вони є безкоштовними для пацієнта. За останні лікарські засоби, громадянам необхідно доплачувати певну суму грошей.

Для участі у даній програмі людині потрібно звернутися до свого сімейного лікаря. Пацієнта почнуть обстежувати, відслідковувати динамічно лікування та слідкувати за станом організму. Лікар виписує рецепт – діючу речовину, а не торгову назву препарату, і дає інформацію у яких лікарнях міста пацієнт може придбати препарат. Також хворий має можливість порадитись з лікарем на прийомі, який саме препарат є найбільш підходящим, або ж пацієнт обирає препарат у аптеці в залежності від своїх фінансових можливостей.

Ознайомитися з переліком аптек, задіяних у програмі «Доступні ліки», можна на сайті або в будь-якій амбулаторії. Цілодобово працює й "гаряча лінія" 0 800 50 72 50.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....