App Store Google Play

У Дніпрі відкрили інтерактивну музейну експозицію на честь Володимира Скуратовського

30.01.2018 21:00
У Дніпрі відкрили інтерактивну музейну експозицію на честь Володимира Скуратовського

Сьогодні, 30 січня, відбулося відкриття інтерактивної  музейної експозиції присвяченої  творчості видатного митця Володимира Скуратовського. Про це повідомляє Дніпроград з місця події – Дніпровської  дитячої музичної школи №6 ім. В. І. Скуратовського.

Музейна експозиція присвячена творчості Володимира Ілліча Скуратовського (1963-2016) – видатного українського композитора, поета, музикознавця, педагога, члена Національної Спілки композиторів і Заслуженого діяча мистецтв України. Його ім’я широко відоме в країні та за її межами, відтак дуже важливо зберегти пам’ять про Майстра.

«Ми не творимо собі кумира, ми підтверджуємо дійсно велику роль цієї людини. Сьогодні молоді не вистачає справжніх взірців та кумирів, тих, на кого рівнятися і завдяки кому вони можуть розвиватися та ставати справжніми професіоналами, митцями і прославляти своє місто. Володимир Ілліч саме був такою особою, який поєднував у собі викладача та людину, що надихала та рухала молодь. Своєю музикою він навчав світ бути кращим», - розповідає начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Євген Хорошилов.

Також він зазначив, що буквально пару років тому такий музей було б неможливо створити, але завдяки перемозі в конкурсі громадських проектів «Бюджет участі» була надана можливість підтримати ініціативу громадськості стосовно створення музейного кутка.

Один з головних задумів проекту – створити такий інтерактивний простір, в якому буде можливо знайомитися та надихатися творами Майстра: слухати його музику, читати вірші, дивитись світлини та архівні матеріали, розглядати рукописи та особисті речі. А потім, знаходячись під кроною плодоносного Дерева, займатися власною творчістю – тим самим нібито продовжувати спілкування із Володимиром Скуратовським.

Враховуючи універсальний характер особистості Володимира Скуратовського, проект музейної експозиції містить огляд всіх граней його таланту – композиторського, поетичного, педагогічного, наукового, виконавського. Концепція музею передбачає створення не лише традиційних музейних стендів. Домінантою  музейного кутка є Дерево, що має символізувати щедрість натури Володимира Скуратовського, багатогранність та життєздатність його творчості. Ідея Дерева також втілює думку про спадкоємність поколінь, що є важливим саме у шкільному середовищі. Крім того, експозиція оснащена мультимедійним комплексом із записами музики, віршів, концертів композитора.

Дана музейна експозиція знаходиться у будівлі Дніпровської  дитячої музичної школи №6 ім. В. І. Скуратовського, що за адресою вул. Робоча, 87 і є доступною до огляду усім бажаючим.

Зазначимо, що раніше у Дніпрі відкрилася традиційна художня виставка "Вчителі та учні".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...