App Store Google Play

Покладання квітів, молебень та інсценування історичних подій: у Дніпрі вшанували пам’ять Героїв Крут

29.01.2018 14:20
Покладання квітів, молебень та інсценування історичних подій: у Дніпрі вшанували пам’ять Героїв Крут

Сьогодні, 29 січня, біля пам’ятника Дмитру Яворницькому відбулося урочисте покладання квітів з нагоди 100-річчя бою під Крутами та Дня пам’яті Героїв Крут. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу міськради Дніпра.

Захід розпочався з театралізованого інсценування історичних подій у виконанні учнів ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою та військовослужбовців 5-го військового штабу військ оперативного командування «Схід».

Після цього усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих 100 років тому героїв. Квіти пам’яті, шани, вдячності та любові справжньому патріоту України Дмитру Яворницькому до монумента поклали представники міста, області, голови районних у місті рад, представники силових структур, громадських організацій, політичних партій, релігійних громад, Молодіжної ради Дніпра та небайдужі містяни.

«Відчуваємо зв’язок тих подій, які відбулися 100 років тому, з теперішніми, вони перегукуються. У 1918 році молоді хлопці-кадети стояли навалою перед наступом більшовиків. Наші хлопці й тепер захищають рідну землю від російської агресії. Ті герої не вмерли, їхній дух патріотизму зберігся у наших хлопців. Дніпро пам’ятає загиблих героїв України, традиції українського війська», – сказав заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко.

Дніпрянин Микола Лукашов теж став учасником заходу: «У нерівному бою під Крутами молоді юнаки проявили жертовність заради України, а значить, – і заради українців. Це велика свідомість. Ми пам’ятаємо!».

«Київські студенти ціною власних життів захистили Україну сто років тому. Це потрібно пам’ятати нам - нинішній молоді, аби знати, якою ціною завойована незалежність», - зауважив представник молодіжної ради Дніпра Сергій Луденський.

Нагадаємо, що 27 січня, біля пам'ятного хреста бійцям УНР у Дніпрі небайдужі дніпряни вшанували пам'ять українських студентів, які 100 років тому біля залізничної станції Крути стали на захист України від більшовицької навали. Зазначимо, що подібні заходи вже традиційно проводять біля хреста УНР на Соборній площі, який був встановлений на честь похованих на цьому місці бійців. 

Далі - відео від Громадське ТБ Дніпро

}

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...