App Store Google Play

В`ятрович проти зомбі

28.01.2018 10:00
 В`ятрович проти зомбі
На мене, одним з найтяжчих гріхів нашого соціуму є нехіть до розрізнення, окреслення і розділення суспільно важливих тем. Ніхто, або майже ніхто не задає собі праці поставити питання - а про що, власне, ми зараз сперечаємося.

У випадку з постом пана В'ятровича про Цоя, Висоцького, etcetera ця проблема встає на повний зріст.

Перше і головне, про що ми мусимо себе запитати - а у якості кого пан В'ятрович робить свої заяви? На мою думку він робить це як громадянин, користувач ФБ та приватна особа, а не як очільник УІНП. Я думаю так тому, що якихось офіційних законів, підзаконних актів, резолюцій чи закликів щодо Цоя з Висоцьким ми не бачимо ані на Український інститут національної пам'яті ані на офіційному сайті, натомість на самій сторінці Володимира В'ятровича відсутні позначки на кшталт "офіційна сторінка", тощо.

Але, можливо, допис пана В'ятровича, все одно особи публічної, якось зазіхає на чиєсь право щось слухати - а, хоча б, і Висоцького з Цоєм і, хоча б таким чином, є наступом на права та свободи громадян? Та от біда, в цьому дописі відсутні навіть обороти на кшталт "заборонити" і будь-які заклики, окрім знаної цитати "Геть від Москви".

Таким чином, це не є ані утиском свободи уподобань ані офіційною позицією УІНП, просто констатацією того, що нині московити послуговуватимуться нашими прихильностями до підконтрольної їм культури, для актуалізації спільної частини культурного простору. 

Запам’ятаймо це, В’ятрович не говорить від імені держави, не готує репресивних заходів, не має на меті забороняти щось комусь слухати особисто. Принаймні, не в цьому пості. 

На чому ж тоді побудований цей вибух у коментарях (окрім звичної бот-активності)?

Дозволю собі припущення. Коментаторам й самим хочеться зберегти зв'язок з московською культурою, сегментувати її, вичленовувати "хорошу" (зазвичай ту, яку полюбляють вони) і, при цьому, відчувати що вони ВСЕ РОБЛЯТЬ ПРАВИЛЬНО. Звідси в частини і "Балада про боротьбу", і "а ви скажіть це АТОшникам" та "На Майдані її слухали". Тут є дуже просте контрзапитання - “І що?”

Висоцькій і Цой сформували покоління Майдану. 
І що? 
На Майдані їх слухали.
І що? 
А Булгаков вопщє кієвлянін.
І, курва, що?!

Що ж до “оборонців”, гадаю що їм хочеться не просто послуговуватися московитським продуктом, знаючи що і чому вони зараз роблять, але й відчувати що так і треба, що НІЧОГО ТАКОГО тут немає. На жаль це не так. 

Мені от подобається Цой. Все дитинство його слухав. Так-так, Цой - лапочка, а ваш The Cure я собі в сраці мав. І помер Цой вчасно, ще в СССР, і до ситуації його не приплетеш, і взагалі він напівкореєць. Все це так. Але я цілком усвідомлюю, що співав-то він російською? Російською. Частина спільного культпростору? Спільного. А отже будь-якого менту він може з труни встати і заспівати те, що його там місцеві російські некроманти попросять. 

І з цим зараз нічого не зробиш. Хочеться послухати Цоя, щось згадати? Давайте собі послухаємо. Але не треба тільки робити з нього кращого друга пластунів і вихователя майданівців. Він з іншого світу, і всі ви знаєте як той світ тепер називається. 

Втім для критиків цього світу існує інша спокуса - почати ламати списи навколо згаданих співаків, поетів, чи фільмів, обговорювати музичні смаки опонентів, гадати як співаки ставилися (чи ставилися б тепер) до України чи сперечатися довкола їхньої творчості, чи там вона класика, а чи рядова бездарність. 

Це помилка.

Цой вмер.
Булгаков вмер. 
Висоцький вмер.

Не так важливо хто з них що робив і думав за життя. Наразі московити викопали їхні трупи, випатрали їх і наробили собі купу ручних Франкенштайнів.

І це навіть не метафора, труп Висоцького справді грав у фільмі про Висоцького і татарстанська некромантка Кадишева вже піднімала з труни Цоя. Вам тільки здається, що вони співають ностальгійне "Пєрємен" чи хриплять "Єслі нужниє кніжкі ти в дєтствє чітал". Насправді тепер вони хриплять лише одне - "Мозгііі". Ваші мізки, між іншим.

А відтак не треба розмовляти із зомбі. Не варто обговорювати з живими якості того чи іншого зомбі за його минулого життя.

Просто стріляйте їм в голову.
 
Сторінка автора у Facebook.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...