App Store Google Play

Винуватці трагедії 26 січня досі не покарані, - Віталій Погосян

26.01.2018 15:00
Винуватці трагедії 26 січня досі не покарані, - Віталій Погосян

Сьогодні, 26 січня, Дніпро відзначає річницю кривавих подій біля приміщення ОДА. Саме цього дня у 2014 році мітингувальники пройшли мирною ходою до будівлі облдержадміністрації, де їх зустріли натовпи «тітушок» та правоохоронців. В результаті постраждало безліч осіб.

Адвокат потерпілих та представник Правозахисної групи "СІЧ" Віталій Погосян констатує: на сьогодні винуватцям трагедії досі вдається уникнути покарання. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів правозахисника.

«Щороку ми збираємось та обговорюємо події цієї трагічної дати, але наступного дня все забувається. Після подій 26 січня 2014 року почався Майдан, ми сподівались на покращення становища. Потім прийняли закон про люстрацію, а також правозахисники домоглися того, щоб всі учасники Майдану були виправдані, однак винні залишилися безкарними», - підкреслив Віталій Погосян.

Наразі у ЄСПЛ знаходяться 15 позовів від потерпілих, яким мають відшкодувати моральну шкоду у розмірі п’яти тисяч євро. Також з березня 2015 року в Запорізькому суді розглядається справа судді Решетника.

Зі слів Віталія Погосяна, лише суддя Решетнік поніс покарання, але не в повній мірі. Під час розгляду справи щодо побиття активістів 26 січня 2014 року з боку Решетніка та Бібіка були допущені ряд порушень – вони не виходили до нарадчої кімнати, свідками виступили поліцейські, які давали неправдиві дані.

Адвокат зазначив, що кримінальна справа Решетніка знову буде розглядатися у лютому 2018 року. Однак не меншу відповідальність має понести прокурор.

«Люстрували лише прокурора Дніпра Бикова, але ж він не поніс кримінальну відповідальність. Крім того, хто мав відповідати за охорону порядку 26 січня 2014 року? Поліція, на чолі якої в той час перебував Віталій Глуховеря (який наразі є начальником поліції Дніпропетровської області). Де ті люди, які віддавали накази виконавцям? Де Удод? Це зараз він переховується, але ж чому він не відповів у минулому році або раніше», - говорить Віталій Погосян.

Правозахисник переконаний, що активісти, які вийшли на мітинг не змогли досягнути мети, адже державна система запрацювала в потрібному руслі лише незначний час, а зараз вона знову погіршилась. Фальсифікація судових справ слугує яскравим прикладом.

«Я хотів, щоб ці події змінили судову систему. На жаль, вона не змінилась. Так само колишньою залишилася прокуратура та поліція. Ми продовжуємо згадувати трагічні події, однак ніхто з винних досі не покараний», - пояснює адвокат.

Після ухвалення рішення ЄСПЛ Віталій Погосян планує звернутися з вимогою звільнити слідчих та прокурорів, які були причетні до фальсифікації та затягуванні справ, але й досі перебувають на своїх робочих місцях. Адже так має бути згідно з законом про люстрацію.

«Безкарність породжує вседозволеність. Якби покарання були своєчасними, зараз судді не дозволяли брати собі самовідводи, як це  трапилось при розгляді справи Плотницького. Судді мають виконувати обов’язки та відповідати за свої дії. Наразі за фактом самовідводів я подав заяви до Вищої ради правосуддя та прокуратури, яка передала її в поліцію», - зазначив правозахисник.

Раніше повідомлялося, що прокуратура нездатна знайти винних у побитті активістів 26 січня.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...