App Store Google Play

Канадці звели у Нікополі найпотужнішу сонячну електростанцію в області

26.01.2018 12:40
Канадці звели у Нікополі найпотужнішу сонячну електростанцію в області

Понад 32 тисяч панелей та до 80 МВт електроенергії щодня. У Нікополі звели найпотужнішу в області сонячну електростанцію. На це канадський інвестор виділив майже 11 млн євро. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт ДніпроОДА.

«Залучення інвестицій та розвиток енергонезалежності країни – основні пріоритети державної політики Президента України Петра Порошенка. Дніпропетровщина їх вдало поєднує та вже демонструє перші досягнення. Нині в області вже дві сонячні електростанції – у Підгородному та Нікополі. На їх будівництво не витрачено жодної копійки бюджетних коштів. Усе – за рахунок інвестора», - розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Електростанцію у Нікополі звели за півроку. Гроші на її будівництво надав канадський інвестор. Реалізації проекту сприяли ДніпроОДА та Дніпропетровське інвестиційне агентство.

«Нині це найпотужніша в області сонячна електростанція, зведена коштом інвестора. На її будівництво знадобилося майже 11 млн євро. На 15 га землі розмістили понад 32 тисяч панелей. Потужність станції – до 80 МВт електроенергії на добу», – розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Канадський інвестор обрав Нікополь не випадково, розповів представник компанії-інвестора Іван Бачинський.

«Нікополь – одна з найбільш сонячних місцевостей області, тому електростанцію вирішили розташувати саме тут, – зазначив він. – Це перше капіталовкладення нашої компанії в Дніпропетровську область. Маємо взаєморозуміння з обласним керівництвом щодо подальшого розвитку екоенергетики».

Усі панелі у Нікопольській електростанції – закордонного виробника, проте конструкції – дніпровські.

«Такі об’єкти вже позитивно зарекомендували себе в Європі. Сонячна енергія не вичерпується та є екологічно чистою», – підкреслив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

Вироблена електроенергія здатна щомісяця забезпечувати світлом майже 12 тис квартир, зауважив гендиректор підрядної фірми «Екотехнік Нікополь» Юрій Засядьвовк.

«Відкриття такого масштабного об’єкту це дуже значуща подія для області. По-перше, - це відповідає пріоритетам обласного керівництва - розвиток альтернативних джерел енергії. По-друге, - це безперечно захист навколишнього середовища, що для нашого промислового регіону надважливо! Ну і по-третє, - це успіх у роботі з іноземними інвесторами», - зазначив голова облради Гліб Пригунов.

Раніше повідомлялося, що мінімізувати бюджетні витрати на електроенергію дозволять сонячні батареї, встановлені на даху Божедарівської опорної школи. Екологічно чисту енергію сонця збирають і конвертують в електрику 16 панелей.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...