App Store Google Play

Денисенко звернувся до ДніпроОДА щодо незаконного будівництва на зарезервованих землях

26.01.2018 20:00
Денисенко звернувся до ДніпроОДА щодо незаконного будівництва на зарезервованих землях

Народний депутат Андрій Денисенко звернувся до ДніпроОДА, аби завадити незаконному будівництву на зарезервованих під ландшафтний парк «Дніпрові пороги» землях. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на депутатське звернення.

Колектив садівничого товариства «Тягинка» звернувся до народного депутата Андрія Денисенка зі скаргою на діяльність господарюючих суб'єктів, у зв’язку із запланованим будівництвом елеватору з вантажним портом в районі села Запорожець Синельниковського району Січеславської області.

Також активісти повідомили, що на території ведеться масштабна вирубка лісу. В результаті чого було знищено близько двох гектарів захисних лісів. Крім того, неподалік розташовані остов Кізлевий та поріг Ненаситець, які мають історичне значення.

Відомо, що відповідно до рішень облради, зазначена територія зарезервована як рекреаційні землі ландшафтного парку «Дніпрові пороги».

«Подальше будівництво спричинить до суттєвих екологічних наслідків: для реалізації такого проекту необхідно змінити профіль дна річки, зняти шар ґрунту, знищити безліч рослин і позбавити домівок (або знищити фізично) тисячі дрібних і великих тварин, у тому числі й занесених до Червоної книги України. Буде докорінно змінено ландшафт, оскільки елеватор на березі буде псувати ландшафт на всій ділянці як існуючого ландшафтного парку. Також шкідливі речовини призведуть до забруднення як води Дніпра, так і Тягинської затоки», - прокоментував керівник ландшафтного парку «Дніпрові пороги» Вадим Манюк.

В свою чергу, 26 грудня 2017 року народний депутат Андрій Денисенко звернувся до голови ДніпроОДА Валентина Резніченка з проханням перевірити законність зазначених дій.

«В разі підтвердження викладеної інформації прошу ініціювати питання стосовно порушень кримінальних проваджень, відповідно до КПК України», - йдеться у депутатському зверненні.

Виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Олег Кужман відповів, що у зв’язку з необхідністю досконалого вивчення ситуації строк розгляду мав продовжуватися до 26 січня 2018 року. Однак сьогодні термін добігає до кінця, а результатів перевірок немає.

Наразі залишається вимагати та контролювати дотримання законодавства, а також небайдужості з боку ДніпроОДА щодо проблем збереження довкілля. Варто зазначити, що питання важливе та потребує нагального вирішення, адже йдеться про найцінніші у природоохоронному відношенні території області.

Раніше повідомлялося, що впритул від однієї з наймальовничіших лівобережних заток на Дніпрових Порогах, а саме балки Тягинка, через постійну вирубку дерев знищили частину лісу.

Нагадаємо, що в регіоні планують створити сміттєвий полігон у межах природного заказника.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...