App Store Google Play

Дніпрян закликають підтримати петицію щодо перейменування області

25.01.2018 17:40
Дніпрян закликають підтримати петицію щодо перейменування області

Дніпровські активісти ініціюють перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Зокрема, небайдужі містяни зареєстрували на сайті Президента відповідну петицію за яку можуть проголосувати усі бажаючі. Сьогодні, 25 січня, під час прес-конференції історики, правозахисники та громадські активісти навели цілу низку аргументів, чому Дніпропетровська область має стати Січеславською. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Історик Олег Репан пояснив, що найменування області Січеславською має багато вагомих причин та аргументів. Зокрема, несе за собою історичні, соціальні та економічні аспекти.

"В нашому регіоні були розташовані п'ять запорозьких січей, які служили форпостами в обороні всієї України. Територія області становила центр запорозьких вольностей. Також сучасна система поселень регіону була сформована під час Запорозької Січі та козацтва. Один з аспектів, завдяки якому ми можемо та маємо бути цікаві Україні та усьому світі, є туризм. На території нашо міста є славнозвісна Стара Самарь, де збереглися рештки старовинної фортеці. Поруч є Старий Кодак та Новий Кодак. Сучасний Новомосковськ - колишній паланковий центр вольності війська запорозького. Ми маємо всі історичні підстави заявити, що Дніпропетровщина - козацький край, серцевина українських земель, яка по праву має називатися Січеславською областю", - вважає кандидат історичний наук Олег Репан.

Голова Дніпровського товариства політичних в'язнів та репресованих Іван Дремлюга наголосив, що назва області не може бути залишена такою, якою вона є, адже підпадає під закон про декомунізацію.

"Яку саме назву носитиме наш регіон вирішує Верховна Рада. Тому ми, від імені громадськості, виступаємо з ініціативою перейменувати область на Січеславську. В добу Української національної революції УНР теж планувала зробити територіальний поділ України, тоді назва Січ мала бути закріплена саме за нашою землею. Цей топонім збережений й в багатьох творах української літератури. Також у часи Катеринослава цю назву використовували пронаціональні українські сили та інтелігенція. Тобто зі словом "січ" є певна тяглість часу минулого до майбутнього", - пояснив Іван Дремлюга.

Також у 2017 році низка громадських організацій Дніпропетровщини вже зверталася до голови Верховної Ради з проханням перейменувати Дніпропетровську область на Січеславську. Загалом у зверненні підписалися представники 29 організацій, що налічує більше трьох тисяч осіб. Звернення розглядалося на комітеті з питань правової політики та правосуддя 12 жовтня 2017 року. У офіційній відповіді зазначено, що усі пропозиції будуть взяті до уваги, але враховуючи складну процедуру перейменування регіону поки не винесені до порядку денного. Аби знову звернути увагу на необхідність перейменування області, активісти зареєстрували відповідну петицію на сайті очільника держави.

"Учора ми звернулися до Президента України через сайт електронних петицій з проханням сприяти у перейменуванні сучасної Дніпропетровської області на історичну назву Січеславська. Менше ніж за добу зібрано вже понад 100 підписів. Це чудова динаміка. Вже наступного тижня ми розпочнемо активну просвітницьку кампанію і розраховуємо зібрати необхідних 25 тисяч голосів. Тож закликаємо усіх небайдужих українців долучитися до важливої справи та проголосувати", - закликав автор петиції, директор ГО "Правозахисна група "СІЧ" Дмитро Рева.

У справі перейменування області активну позицію займає й молодь міста. Зокрема, голова громадської організації "Спільнота активної молоді - "САМ" Владислав Мельничук наголосив, що назва області має бути змінена, оскільки містить згадку про Григорія Петровського – одного з організаторів Голодомору та чільного діяча тоталітарного комуністичного режиму в Україні.

"В 2016 наше місто отримало назву Дніпро, назву яка в повсякденні надзвичайно популярна, особливо серед покоління, яке народилось вже в незалежній Україні. Тепер черга перейменувати область, адже цілий регіон з населенням 3,5 млн осіб «прославляє» ім’я ката, який знищив та руйнував життя молодих українців в минулому столітті лише через те, що вони були українцями. Зараз, коли вся країна, зокрема і наша область, бореться за право на самовизначення, тисячі українців віддають життя і своє здоров’я з метою захисту права на самоідентифікацію, тут, в тилу, ми зобов’язані робити все, аби стерти з нашої культури та повсякдення нав’язані "совєтською" окупацією назви адміністративно-територіальних одиниць", - наголосив Мельничук.

Зазначимо, кожен українець може проголосувати за петицію щодо перейменування області на Січеславську. Якщо 25 тисяч українців проголосують за пропозицію, то Верховна Рада зобов'язана буде розглянути вищезазначене питання під час чергового пленарного засідання.

Нагадаємо, що раніше з ідеєю перейменування області виступив народний депутат Андрій Денисенко, який свого часу став ініціатором постанови Верховної Ради про перейменування Дніпропетровська на звичну містянам назву Дніпро. Він також підтримує ідею перейменування Дніпропетровської області на Січеславську і певен, що це завдання є цілком вирішуваним у діючому складі Парламенту і на цьому етапі розвитку нації і держави

Він також звернуся до дніпрян через соцмережі з закликом підтримати петицію до Президента.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...