App Store Google Play

Внутрішню експозицію Музею АТО у Дніпрі упродовж року відвідали 100 тисяч людей

24.01.2018 09:20
Внутрішню експозицію Музею АТО у Дніпрі упродовж року відвідали 100 тисяч людей

З моменту відкриття внутрішню експозицію Музею АТО у Дніпрі відвідали понад 100 тисяч людей. Серед них – як мешканці області, так і закордонні гості. Тисячі експонатів правдиво передають події на Сході України та розповідають про подвиг добровольців, волонтерів, медиків, військових капеланів області. Про це повідмовив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, передає Дніпроград.

«Внутрішню експозицію Музею АТО відкрили рік тому. За цей час вона набула популярності серед мешканців та гостей Дніпропетровщини. Її відвідали десятки тисяч людей, зокрема, бійці АТО та їхні рідні, школярі, волонтери, медики, українські міністри, іноземні делегації. Кожна експозиція унікальна. Це не штучні макети, а реальні речі, за якими – конкретні людські долі. Президент України Петро Порошенко акцентує, що місце пам’яті, яке розповідає правду про збройний конфлікт на Донбасі, має бути в кожному регіоні», – наголосив Валентин Резніченко. 

Внутрішня експозиція називається «Громадянський подвиг жителів Дніпропетровщини» і займає три зали. 

У першій – інструменти медиків, одяг капеланів, шеврони добровольців, афіші волонтерських акцій, фото військових кореспондентів, дитячі малюнки. Друга зала присвячена півтисячі полеглих захисників: тут їхні знімки та улюблені речі. 

Сильні емоції викликає третя зала – мультимедійна, де одночасно на чотирьох стінах транслюється документальний фільм про війну. «Ефект присутності» дозволяє поринути у вир подій на Сході країни. 

Внутрішня експозиція налічує дві тисячі експонатів. Однак це не межа, переконаний керівник робочої групи зі створення Музею АТО Юрій Фанигін.

«Нові експонати надходять постійно і вже продумуємо  розширення експозиції, – розказав Юрій Фанигін. – Експозиція популярна і справляє неабияке враження. Люди краще розуміють російську агресію та героїку української армії. Ми вдячні, що гості мають за честь відвідати Музей, побачити правду про війну на Донбасі й донести її іншим».  

У свою чергу, один з ініціаторів створення Музею Цивільного Подвигу (Музей АТО) у Дніпрі Юрій Фанигін привітав усіх дніпрян із першою річницею музею.

Саме сьогодні такі музеї зможуть описати боротьбу з загарбником не тільки всьому світу але що головніше українській молоді! Бо Світле Майбутнє нашої Держави лежить у руках сучасних дітей та підлітків. Саме їм вже скоро дістанеться країни і тільки якщо вони своїм життям будуть гідні Героїв сьогодення то Україна по справжньому відродиться. Я думаю ми тільки на початку довгого шляху але головне що напрям обрали вірний! З Річницею Музею Усіх причетних до створення, усіх хто нам допомагав, передавав та вболіває за справу", -зазначив він.

Вуличну експозицію відкрили навесні 2016-го. Вона називається «Шляхами Донбасу». В центрі виставки – військова техніка: БТР, медична «таблетка», міномет, зенітна установка, військовий джип, башта танку, згоріла машина. Загалом – майже 400 експонатів. НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...