App Store Google Play

Реєстр жителів: відтепер у дніпрян не вимагатимуть довідку про склад сім'ї

24.01.2018 13:00
Реєстр жителів: відтепер у дніпрян не вимагатимуть довідку про склад сім'ї

Вчора, 23 січня, виконком Дніпра прийняв новий порядок видачі довідок про склад сім'ї. Відтепер соцслужби не мають права вимагати від мешканців довідку про склад сім'ї, якщо дані вже є в реєстрі жителів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку виконувачки обов’язки заступника міського голови Яніка Мерило у Facebook.

Як зазначається, Дніпро з минулого року крокує шляхом спрощення бюрократії. Так, з першого лютого соцслужби міста вже не матимуть права повторно запитувати у жителів довідку та інформацію про склад сім'ї, якщо відповідні дані вже занесені до реєстру.

Крім того, починаючи з п’ятого лютого – це також стосується соціальних служб в райрадах Дніпра.

«У нас багато непотрібних для людей довідок. Так, вони потрібні для держави, але не потрібні для людей. Найбільш затребувана, і одна з найабсурдніших довідок, це довідка про склад сім'ї. Мені вона не потрібна - я знаю, хто мій чоловік та хто мої діти. Якщо потрібна державі, і ці дані є вже в іншого держоргану - спілкуйтеся між собою. Чому ви у мене смикаєте?», - пояснила Яніка Мерило.

За її словами, для спрощення процедури отримання довідки необхідно:

По-перше, мати електронний реєстр жителів. Прикметно, що з травня 2017 року у Дніпрі до реєстру внесли 230 тисяч жителів.

По-перше, створити надійний доступ до реєстрів через електронну ідентифікацію. На сьогодні всі співробітники, які мають доступ до реєстру жителів, можуть входити тільки через електронний цифровий підпис, тоді вся історія запитів зберігається.

По-третє, забезпечити інтернетом і комп'ютерами співробітників.

«Думаєте, елементарно? Абсолютно ні. Не було в старих ЖЕКах та соцслужбах в райрадах комп'ютерів і зв'язку. За минулий рік забезпечили всіх співробітників, яким необхідно працювати з реєстром жителів, а також ЦНАПи», - додала Яніка Мерило.

По-четверте,  повинна бути шина обміну даними. Згідно з повідомленням, з кінця 2017 року запрацювала державна шина обміну даними, до якої першим приєднався Дніпро.

«Наступний крок - стикування реєстру з Мінсоцполітики, щоб там відразу бачили потрібну для них інформацію», - стверджує виконувачка обов’язки заступника міського голови.

Раніше повідомлялося, що Дніпровська міськрада та EGAP продовжать співпрацю щодо спрощення отримання довідки про склад сім'ї.

Нагадаємо, що у Дніпрі у тестовому режим запровадили послугу видачі довідки про склад сім'ї через ЦНАП.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...