App Store Google Play

Реєстр жителів: відтепер у дніпрян не вимагатимуть довідку про склад сім'ї

24.01.2018 13:00
Реєстр жителів: відтепер у дніпрян не вимагатимуть довідку про склад сім'ї

Вчора, 23 січня, виконком Дніпра прийняв новий порядок видачі довідок про склад сім'ї. Відтепер соцслужби не мають права вимагати від мешканців довідку про склад сім'ї, якщо дані вже є в реєстрі жителів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку виконувачки обов’язки заступника міського голови Яніка Мерило у Facebook.

Як зазначається, Дніпро з минулого року крокує шляхом спрощення бюрократії. Так, з першого лютого соцслужби міста вже не матимуть права повторно запитувати у жителів довідку та інформацію про склад сім'ї, якщо відповідні дані вже занесені до реєстру.

Крім того, починаючи з п’ятого лютого – це також стосується соціальних служб в райрадах Дніпра.

«У нас багато непотрібних для людей довідок. Так, вони потрібні для держави, але не потрібні для людей. Найбільш затребувана, і одна з найабсурдніших довідок, це довідка про склад сім'ї. Мені вона не потрібна - я знаю, хто мій чоловік та хто мої діти. Якщо потрібна державі, і ці дані є вже в іншого держоргану - спілкуйтеся між собою. Чому ви у мене смикаєте?», - пояснила Яніка Мерило.

За її словами, для спрощення процедури отримання довідки необхідно:

По-перше, мати електронний реєстр жителів. Прикметно, що з травня 2017 року у Дніпрі до реєстру внесли 230 тисяч жителів.

По-перше, створити надійний доступ до реєстрів через електронну ідентифікацію. На сьогодні всі співробітники, які мають доступ до реєстру жителів, можуть входити тільки через електронний цифровий підпис, тоді вся історія запитів зберігається.

По-третє, забезпечити інтернетом і комп'ютерами співробітників.

«Думаєте, елементарно? Абсолютно ні. Не було в старих ЖЕКах та соцслужбах в райрадах комп'ютерів і зв'язку. За минулий рік забезпечили всіх співробітників, яким необхідно працювати з реєстром жителів, а також ЦНАПи», - додала Яніка Мерило.

По-четверте,  повинна бути шина обміну даними. Згідно з повідомленням, з кінця 2017 року запрацювала державна шина обміну даними, до якої першим приєднався Дніпро.

«Наступний крок - стикування реєстру з Мінсоцполітики, щоб там відразу бачили потрібну для них інформацію», - стверджує виконувачка обов’язки заступника міського голови.

Раніше повідомлялося, що Дніпровська міськрада та EGAP продовжать співпрацю щодо спрощення отримання довідки про склад сім'ї.

Нагадаємо, що у Дніпрі у тестовому режим запровадили послугу видачі довідки про склад сім'ї через ЦНАП.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....