Правозахисники з ПГ "СІЧ" розпочали зйомки циклу документальних фільмів про долю українських полонених. Це сповіді, які зворушують до глибини душі. Історії українських військових, які пройшли справжнє пекло і при цьому залишилися людьми. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на на публічну сторінку громадської організації у Facebook.
"Наші герої вперше наважаться говорити про речі, які досі їм розривають серце та не дають спати ночами. Для українців, які не вірять, що в країні точиться справжня війна, стане відкриттям те, що відбувається у 21 столітті просто у них під носом, а також - на що готовий ворог, аби знищити, покалічити та вбити усе, що пов’язано з Україною", - йдеться у дописі.
Однак це історії не тільки та не стільки про страшні речі, які відбувалися з українськими вояками у полоні бойовиків, а про те, як зустрічає їх реальність після полону.
"На жаль в Україні й досі немає комплексної державної програми з ресоціалізації колишніх полонених, а це значить, що усі проблеми, пов’язані з відновленням здоров’я, пошуками житла, роботи та адаптацією у соціумі лягають на плечі самих колишніх заручників (офіційно жодного статусу у них теж нема). Лише уявіть, що відчуває боєць, який дивом повернувся з полону, коли чує від кожного роботодавця: ви нам не потрібні, ми вас туди не посилали...", - додали вони.
Головний герой фільму – Михайло Нигматулін, колишній снайпер-розвідник та доброволець з Дніпра, який на півроку потрапив у полон через зраду «своїх». Однак після жахливих тортур - не втратив душевної доброти та віри у людей. Також у фільмі на волонтерських засадах погодився знятися Заслужений артист Юрій Малик.
Автор: Іван МУРАХА