App Store Google Play

На Дніпропетровщині вирішують проблему ідентифікації загиблих і зниклих на Сході

22.01.2018 13:00
На Дніпропетровщині вирішують проблему ідентифікації загиблих і зниклих на Сході

Ідентифікація загиблих і зниклих безвісті в зоні АТО є вкрай важливою та актуальною проблемою, яку зараз вирішують в Україні. Про це повідомляє Дніпроград зі слів народного депутата України Ольги Богомолець та заступника голови ДніпроОДА Володимира Юрченко.

«Дніпропетровщина – це практично прифронтова область, яка взяла на себе від початку війни один з найбільших тягарів та навантажень і з лікування поранених, і з вивезення тіл, і з ідентифікації загиблих», -  зазначає Ольга Богомолець.

Рішення проблеми почали розробляти ще в 2014-му році, коли було підписано договір про взаємодію між усіма групами, які повинні бути залучені між собою у процесі ідентифікації. Також на основі обладнання міністерства внутрішніх справ була створена єдина база даних. Зараз у цій системі налічується понад 1180 решток загиблих, з них виділено 836 профілів ДНК. Система ідентифікації дозволяє безкоштовно здавати аналізи всім родичам загиблих або зниклих у зоні бойових дій. Сім’ї воїнів можуть написати заяву про зниклого безвісті у відділі поліції та отримати дозвіл на безкоштовний аналіз ДНК.

«Нажаль, є батьки, які відмовляються навіть після ДНК підтвердження визнати загибель свого родича і відмовляються забрати тіло. Є люди, які не вірять, що їх син загинув і поки що не здали аналіз», - розповідає Ольга Богомолець.

На сьогоднішній день здано понад 1500 запитів на пошук, які занесені до відповідної бази даних. Щодня йде пошук та ідентифікація особистостей. На даний момент ідентифіковано понад 500 осіб, понад 300 ДНК профілів досі не визначені. Причинами проблем з виявленням осіб бувають різні. Одна із проблем – родичі загиблих знаходяться на окупованій території. Проте ті жителі можуть виїжджати і також робити аналіз ДНК, щоб дізнатися де поховані їх рідні.

«Дніпропетровщина – це область, яка практично стримала російську агресію, тому усі загиблі та поранені йдуть через нас. Усі працюють на своїх місцях злагоджено з іншими підрозділами», - зазначає Володимир Юрченко.

Наразі на Дніпропетровщині налічують 123 не ідентифікованих тіла, а 26 людей шукають своїх родичів.

Нагадаймо, що доля сотень бійців залишається невідомою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...