App Store Google Play

На Дніпропетровщині вирішують проблему ідентифікації загиблих і зниклих на Сході

22.01.2018 13:00
На Дніпропетровщині вирішують проблему ідентифікації загиблих і зниклих на Сході

Ідентифікація загиблих і зниклих безвісті в зоні АТО є вкрай важливою та актуальною проблемою, яку зараз вирішують в Україні. Про це повідомляє Дніпроград зі слів народного депутата України Ольги Богомолець та заступника голови ДніпроОДА Володимира Юрченко.

«Дніпропетровщина – це практично прифронтова область, яка взяла на себе від початку війни один з найбільших тягарів та навантажень і з лікування поранених, і з вивезення тіл, і з ідентифікації загиблих», -  зазначає Ольга Богомолець.

Рішення проблеми почали розробляти ще в 2014-му році, коли було підписано договір про взаємодію між усіма групами, які повинні бути залучені між собою у процесі ідентифікації. Також на основі обладнання міністерства внутрішніх справ була створена єдина база даних. Зараз у цій системі налічується понад 1180 решток загиблих, з них виділено 836 профілів ДНК. Система ідентифікації дозволяє безкоштовно здавати аналізи всім родичам загиблих або зниклих у зоні бойових дій. Сім’ї воїнів можуть написати заяву про зниклого безвісті у відділі поліції та отримати дозвіл на безкоштовний аналіз ДНК.

«Нажаль, є батьки, які відмовляються навіть після ДНК підтвердження визнати загибель свого родича і відмовляються забрати тіло. Є люди, які не вірять, що їх син загинув і поки що не здали аналіз», - розповідає Ольга Богомолець.

На сьогоднішній день здано понад 1500 запитів на пошук, які занесені до відповідної бази даних. Щодня йде пошук та ідентифікація особистостей. На даний момент ідентифіковано понад 500 осіб, понад 300 ДНК профілів досі не визначені. Причинами проблем з виявленням осіб бувають різні. Одна із проблем – родичі загиблих знаходяться на окупованій території. Проте ті жителі можуть виїжджати і також робити аналіз ДНК, щоб дізнатися де поховані їх рідні.

«Дніпропетровщина – це область, яка практично стримала російську агресію, тому усі загиблі та поранені йдуть через нас. Усі працюють на своїх місцях злагоджено з іншими підрозділами», - зазначає Володимир Юрченко.

Наразі на Дніпропетровщині налічують 123 не ідентифікованих тіла, а 26 людей шукають своїх родичів.

Нагадаймо, що доля сотень бійців залишається невідомою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...