App Store Google Play

Чи вдасться рейдерам з Криворізької міськради успішно завершити дерибан державного водогону?

16.01.2018 18:00
Чи вдасться рейдерам з Криворізької міськради успішно завершити дерибан державного водогону?

У Кривому Розі розгорівся неабиякий скандал. Місцеві депутати, активісти та працівники "Кривбаспромводопостачання" заявляють про рейдерське захоплення стратегічного держпідприємства, що відкрито покриває Криворізька міська влада.

Як стверджують місцеві активісти та депутати, міська влада під патронатом Юрія Вілкула, батька сумновідомого народного депутата, використовуючи зміни до Закону України "Про оренду державного та комунального майна" намагається захопити майно стратегічного державного підприємства "Кривбаспромводопостачання" шляхом взяття в оренду міським комунальним підприємством "Кривбасводоканал".

Ще на початку грудня 2017 року без пояснень та обговорень із трудовим колективом, керівництво КПВП примусово змушувало працівників писати заяви про звільнення з держпідприємства за власним бажанням до 29 грудня і одночасно писати заяви про прийняття на роботу до КП «Кривбасводоканал». Тоді ж криворіжці дізналися про таємну передачу понад двох тисяч об'єктів інфраструктури держпідприємства "Кривбаспромводопостачання" у багаторічну оренду комунальному підприємству "Кривбасводоканал". Загалом в оренду було передано всі споруди і мережі, які беруть участь в процесі водопостачання міста (382 об'єкта нерухомості і 1 942 одиниці рухомого майна).

"Тобто афера щодо передачі майнового комплексу держпідприємства в оренду готувалась ще з осені, коли без відома колективу та профспілок було оголошено конкурс, в якому переміг єдиний учасник – КП «Кривбасводоканал». Цей факт, який став відомий у грудні 2017 року, викликає багато питань, адже комунальне підприємство «Кривбасводоканал» збиткове і не має кваліфікованих спеціалістів для обслуговування об’єктів «Кривбаспромводопостачання», ‒ прокоментував подію депутат криворізької міської ради Микола Колесник.

Прикметно, що в такій ситуації на захист містян та тисячного трудового колективу мала стати б Криворізька міська влада, проте попри вже місячний скандал, міський голова так і не спромігся прокоментувати вищезгадану подію. Єдина реакція міської ради - лист-відповідь за зверненням депутата з підписом секретаря міськради Сергія Маляренко, в якому показуєтся відсторонена позиція щодо рішення регіонального відділення ФДУ про передачу в оренду об'єктів "Кривбаспромводопостачання".

"Секретар КМР надав офіційну відповідь, в якій зазначається, що КП "Кривбасводоканал" самостійно, без рішення засновника (Криворізької міської ради) проводить перемовини, бере участь в конкурсах, бере в оренду на десять років стратегічне державне підприємство, вартість якого - десятки мільйонів доларів. От сіли в одному кабінеті представник Фонду держмайна в Дніпропетровській області і директор водоканалу, і все між собою вирішили! Крім того керівництво не узгодило процедуру передачі з міською радою, адже утримання комплексу ймовірно відбуватиметься бюджетним коштом. У такому випадку ці витрати мають бути внесені до бюджету 2018 року, а їх там не передбачено. Ще є запитання, чи був уповноважений керівник підприємства «Кривбасводоканал», яке засновано міською радою, на підписання такого договору оренди?", - зазначив Микола Колесник.

Наголосимо, що КП "Кривбасводоканал" створено територіальною громадою в особі Криворізької міської ради. Міськрада мала б ухвалити рішення про прийняття об'єкта в оренду, але такого рішення в природі не існує, воно не обговорювалося і радою не приймалося. Тож можна заявити, що таємна передача держмайна відбулася за згодою та пильним оком міського голови Кривого Рогу Юрія Вілкула.

Аби все ж таки розібратися в ситуації 12 січня в приміщенні КПВС повинна була відбутися конференція трудового колективу, яку на початку намагалися зірвати, обливши місцевого депутата зеленкою. Окрім того на вході держпідприємства охорона не пускала в будівлю ні журналістів, ні депутатів міськради, ні навіть співробітників підприємства, у яких були пропуски. Справжнім сюрпризом для присутніх стала заява заступника гендиректора КПВС Дяченка. Він заявив, що засідання профспілки, як і всі прийняті на ньому рішення, будуть вважатися нелегітимними через рішення суду.

Пізніше з'ясувалося, що зібрання в Кривбаспромводопостачанні, яке ухвалою Саксаганського суду в забезпечення позову (позивач - головний бухгалтер, яка вирішила позиватись через те, що її як начебто не повідомили про час і місце проведення зборів) було заборонено в форматі зборів трудового колективу.

Попри «заборону» проведення зборів, вони все таки відбулися. На них робітники держпідприємтсва заявили, що рейдери скористалися Змінами до закону про оренду державного та комунального майна, які дають можливість частково брати в оренду заборонені до здачі в оренду підприємства. Зміни були прийняті в 2011-му році після приходу до влади банди Януковича і Партії Регіонів з тими ж Вілкулами.

Ці Зміни – вважають експерти - спеціально прийняті для створення лазівки в законі для дерибану, розграбування державних підприємств по частинах. Тобто, якщо не можна приватизувати все підприємство та отримувати з нього гроші, то можна взяти в оренду частину держпідприємства. Також працівники вважають, що нинішнє злиття двох підприємств робиться для того, щоб в подальшому приватизувати держпідприємство "Кривбаспромводопостачання".

Зазначимо, що одіозні екс-регіонали Олександр та Юрій Вілкули не вперше зазіхають на сферу водопостачання у Дніпропетровській області для власного збагачення. Політики створили схему, якою вивели з бюджету України 71 мільйон гривень на унікальну розробку, яка ніколи не працювала.

Так, у 2009 році дочірнє підприємство "Дніпромашзбагачення" заявило свої права на корисну систему розподілу промислових навантажень, яка нібито дозволяє заощаджувати електроенергію. Проте за право користуватися такою унікальною схемою необхідно було сплачувати з держбюджету до кишень Олександра Вілкула.

Дніпроград продовжуватиме пильно стежити за подіями навколо державного водогону і сподівається, що привернута увага влади різних ланок, громадських активістів та преси все ж не дозволить допустити чергові махінації опальних політиків, "міцних господарників" регіону Олександра та Юрія Вілкулів, які за роки у владі розграбували область на десятки мільйонів гривень. 

Як анонсувалося раніше, в четвер, 18 січня, до Дніпра з візитом приїде Генеральний прокурор України Юрій Луценко аби перевірити справу щодо діяльності екс-регіоналів Вілкулів. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...