App Store Google Play

В Дніпрі продовжують гуртуватися патріотичні сили

15.01.2018 11:00
В Дніпрі продовжують гуртуватися патріотичні сили

В нашому місті продовжується консолідація суспільних рухів навколо української ідеї. Так, зокрема, у четвер Громадське формування «СІЧ» спільно з народним депутатом України Андрієм Денисенко закликали об’єднатися усім патріотичним організаціям міста. А от у п’ятницю до цієї ініціативи долучилася і молодь, - громадська організація "Спільнота активної молоді - САМ", яка об’єднує у собі студентів початкових курсів ДНУ.

Студенти провели зустріч з народними депутатами Андрієм Денисенко та Валентином Дідичем, що затягнулася більш, ніж на дві години. Молодь активно цікавилася українською політикою – нинішньою політичною кризою, відносинами Порошенка та Саакашвілі, підводними течіями в українському парламенті, чому народні депутати відмовляються знімати мораторій на продаж землі, які галузі української економіки у майбутньому можуть стати точкою росту, як тримати виклик «гібридної» війни Росії проти нас та де та грань, яка розділяє війну «гібридну» від справжньої. 

Що цікаво, не обходили студенти стороною і питання, які уже стали історією, та вирішення яких вони уже не застали, як наприклад, чи була реальна змога в України зберегти ядерну зброю на початку 90-их або можливість вигідніше її продати, заручившись куди більшою підтримкою, ніж Будапештський меморандум.

Врешті-решт у особі Андрія Денисенка та Валентина Дідича студенти знайшли гарних співрозмовників, які застали формування перших українських організацій у Дніпрі, застали розпад комуністичної ідеології, розпад Радянського Союзу, перші кроки України на міжнародній арені, боротьбу проти внутрішніх, пострадянських клептократичних режимів та агресію Росії проти України.

«Зараз нам дуже важливо долучати молодь до суспільної діяльності. Адже саме зараз розкриваються можливості реалізувати себе. Ще у кінці 80-их, коли на я подвір’ї своєї 81-ої школи спалив комсомольський квиток, я і гадки не мав що за кілька років у Радянському Союзі буде багатопартійна система, не кажучи уже про незалежність України. Ще 20 років тому я особисто знав усіх україномовних людей у нашому місті і долучившись до українського руху, я спочатку дуже скептично ставився до того, що можна жартома назвати «реконструкцією козацтва». Однак, історію роблять люди, а політику  - політичні клани. Наразі в українців немає чітко вираженого політичного клану. Ті політичні та фінансові групи, що є зараз мають небагато спільного з Україною, відтак не можуть адекватно протистояти зовнішнім та внутрішнім загрозам», - наголосив Андрій Денисенко.

Відтак за словами народного депутата, Дніпро зараз потребує нової української думки та ідеї.

«Я розумію, що багатьом зараз не цікаво ходити смолоскипними ходами в честь Степана Бандери. Ми не будуємо його культ. Це неможливо здійснити у XXI столітті, у вік сучасних інформаційних технологій. Саме тому українська ідея має обростати новими змістами. Чому б ні? Сто років тому, під час перших національно-визвольних змагань українська ідея була соціалістичною, потім після казарменного соціалізму перетворилася у право-центричну. Не виключено, що з часом, вона теж зміниться» - наголосив народний депутат.

Валентин Дідич звернувся до молоді із закликом отримувати освіту та скоріше долучатися до суспільної діяльності, бо там зараз дуже бракує нових людей. Згодом народні депутати розповіли студентам про різноманітні аспекти політичної діяльності у парламенті, про інструменти тиску та впливу на депутатів, від яких потребується проголосувати за певне рішення чи закон.

«Так, хоча парламент іноді і виглядає збіговиськом із цими чварами, мордобоями, проте це дійсно запобіжник проти узурпації влади», - розповів Андрій Денисенко, - «одну людину можна залякати, її можна спокусити, провернути це з усім депутатським корпусом набагато складніше. Ми усі пам’ятаємо що у кризові моменти ініціативу у свої руки брав саме парламент, - це і легітимація третього туру Президентських виборів у 2004-му, коли Путін вперше програв в Україні, це і дії парламенту під час втечі Янковича та «руської весни», коли Путін програв в Україні вдруге. Тому саме завдяки українському парламенту в Україні не протягнуть ніяке рішення по особливому статусу ОРДЛО», - підкреслив Андрій Денисенко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...