App Store Google Play

Дніпрян не змушуватимуть сортувати сміття - цим займуться спеціальні підприємства

15.01.2018 14:20
Дніпрян не змушуватимуть сортувати сміття - цим займуться спеціальні підприємства

Дніпрян не змушуватимуть сортувати сміття, адже за законом цим мають займатися підприємства з переробки та утилізації відходів, до того ж, лише перед захороненням непотребу. Про це сьогодні, 15 січня, повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів заступника міського голови Михайла Лисенка.

Заступник міського голови зазначив, що Закон «Про відходи» ВРУ щодо сортування твердих побутових відходів вступив у силу з першого січня 2018 року як один з обов'язків України перед ЄС. Однак вимога сортування сміття стосується лише підприємств, які займаються переробкою та захороненням відходів.

«Серед дніпрян існує думка, що з 2018 року всі мешканці міста мусять сортувати сміття. Однак за законом, така вимога висувається лише перед захороненням відходів. Тобто відповідальність покладається на комунальні та приватні підприємства, які безпосередньо займаються переробкою та утилізацією сміття», - пояснив Михайло Лисенко.

Для того, аби виконати умови, приблизно у травні інвестори мають запустити у Дніпрі тимчасову сортувальну лінію, яка охопить майже 70 відсотків сміття.

Також, за словами Лисенка, орієнтовно в середині травня у місті буде оголошено тендер на придбання 29 сміттєвозів та шести тисяч контейнерів для відходів. Таким чином, за рахунок інвестицій кошти не будуть витрачатися з бюджету Дніпра.

«У Японії під час відрядження я вивчав цикл поводження з твердими побутовими відходами. Представники японської сторони пояснили, що населення неможливо навчити сортувати сміття. Принаймні, це підтверджує їхній досвід. Фахівці в Японії стверджують, що їм вдалося досягти результату лише навчаючи дітей з дитячого садочка та в школі», - додав заступник міського голови.

За повідомленням, частка корисного сміття, яке підлягає переробці, сягає 55 відсотків. Всі інші відходи будуть сортувати та захоронювати на полігоні протягом трьох років.

Раніше повідомлялося, що інвестори допоможуть побудувати сміттєпереробний завод у Дніпрі. Згідно з попередніми підрахунками, проект повинен окупитися протягом 10 років.

Нагадаємо, що на Дніпропетровщині планують створити сміттєвий полігон у межах природного заказника.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...