App Store Google Play

Бюджет участі: що змінили жителі в місті?

15.01.2018 10:20
Бюджет участі: що змінили жителі в місті?

У Дніпрі на 80% завершили реалізацію громадських ініціатив нового для нашого міста проекту. Партиципаторной бюджет або бюджет участі безуспішно намагалися ввести в минулі роки. І все ж у вересні 2016 року рішення прийняли. Торік з міського гаманця виклали близько 16 млн грн. Що саме хотіли змінити мешканці йдеться у сюжеті 34 каналу, інформує Дніпроград.

Бюджет участі – демократичний процес, який надає можливість кожному мешканцю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та голосування за них.
 
Протягом лютого городяни реєструвалися на спеціальному сайті та вносили свої ініціативи за 12 напрямками. Чиновники ж запевняли, що громадські ідеї, які переможуть, будуть втілені. Попри побоювання щодо непопулярності проекту, Бюджет участі захлиснув містян. І до першого пілотного проекту партиципаторно бюджету дніпряни подали близько 300 ідей на суму понад 83 мільйони гривень.
 
"Бюджет участі став неймовірно популярним. У ініціативах ми випередили навіть Львів. Після столиці ми другі в рейтингу за активністю", - наголосив голова міста Борис Філатов.
 
І боротися було за що. Великі проекти-переможці мали отримати по 600 тисяч гривень. Малі - по 200 тисяч. У результаті із 258 ініціатив перемогли 64. Із них 15 проектів у категорії комунального господарства, у категоріях благоустрій та спорт втілять по 11 ініціатив, освіта та культура - по 9, ще шість - енергозбереження, і по одному проекту у номінаціях - безпека, соцзахист та навколишнє середовище.
 
Потім настав найскладніших етап - виділення коштів та реалізація проектів. У 2017 реалізовано більше половини ініціатив. Відтак бібліотечне подвір'я Краснопілля - лідер серед малих проектів, який набрав 999 голосів жителвів, практично втілений.
 
"Загалом все встановлено - гойдалки, качелі та лави, але немає альтанки за рогом будівлі, як це вкладалося в бюджет. Втілення проекту було не таким простим як здавалося. Через деякі прорахунки частину закладеного інвентарю замінили на менші та дешевші, аби вкластися у певну суму. Хоча проект вийшов не таким як планувався - результатом задоволений. Тепер подвір'я бібліотеки ніби ожило, тут багато дітей і навіть вже проводяться заходи", - розповів автор проекту Олександр Ошега.
 
Дмитро Котулев - автор ще одного проекту-переможця Бюджету участі. Ініціативу під назвою "Стовпчики" дніпряни вже мали помітити на вулицях міста. Оцинковані стовпчики вже стоять на тридцяти перехрестях та у зонах переходу. Вони мають підвищити культуру паркування автівок та вплинути на безпечність пішоходів.
 
"Машини часто стають занадто близько до будівель, займають частину тротуарів, стоють на зебрах. Мета стовбичків - завадити цьому", - зазначив Котулев.
 
У коридорі музичної школи №6 триває фінальний етап створення інтерактивної музейної експозиції, присвяченої видатному композитору Володимиру Скуратовському. Цей проект підтримали понад тисячу містян.
 
"В концепції музею не лише традиційні стенди з інформацією, а й мультимедійні комплекси із можливістю прослуховувати твори митця та відслідковувати складні музичні тексти. Ми намагаємося зберегти пам'ять про талановиту людину та зацікавити містян цікавитися мистецтвом", - зазначила донька композитора Марія Скуратовська.
 
На перших сходинках ідей в Дніпрі містяться ініціативи культурного напрямку. Однак за кількістю - більшість житлово-комунальної тематики. Чиновники запевняють, що Бюджет участі - проект, який і можновладцям відкриває очі на проблеми міста.
 
"Завдяки активності містян ми бачимо прорахунки та недопрацювання у нашому місті. Бюджет участі точно буде жити. Буде змінюватися концепція та формат проект, він буде покращуватися", - запевнила заступник директора департаменту з енергоефективності  Ольга Сеножатська.
 
Загалом із 64 громадських ініціатив вже реалізовано 45. Інші проекти допрацюють вже цього року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...