App Store Google Play

НБУ втратив ангар для літаків та 180 вагонів Коломойського

09.01.2018 09:00
НБУ втратив ангар для літаків та 180 вагонів Коломойського

13 грудня Госпсуд Києва задовольний позов ТОВ «Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» до НБУ та розірвав іпотечний договір, який був забезпеченням по боргу «Приватбанку» перед НБУ. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на «Finbalance».

Як зазначається, іпотечний договір №39 був укладений між позивачем та відповідачем у 2014 році як забезпечення по боргу «Приватбанку» по рефінансуванню за кредитним договором №19 від 2009 року. Ця заборгованість мала бути погашена до 2016 року, але на перше жовтня 2017 року прострочена сума боргу склала більше 4 мільярдів гривень.

За даними держреєстру юросіб, засновником ТОВ «Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» є ПАТ «Авіаційна компанія «Дніпроавіа», яке пов’язують з екс-власниками «Приватбанку».

За даними держреєстру речових прав на нерухоме майно, предмет іпотеки за вказаним договором – це ангар для обслуговування літаків Boeing-737 і Embraer-145 площею понад 12,5 тисяч метрів квадратних. Приміщення розташоване за адресою: Дніпровський район село Старі Кодаки, вулиця Аеродром, 33.

При цьому, ухвалою Печерського райсуду Києва від 21 серпня 2017 року за клопотанням Генпрокуратури, на вказаний ангар було накладено арешт.

Згідно з судовими матеріалами, НБУ і ТОВ «Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» погодили вартість предмету іпотеки на рівні 215,5 мільйонів гривень.

Як зазначається, НБУ звернувся до позивача з вимогою сплатити заборгованість «Приватбанку» в сумі 4,4 мільярди гривень у 30-денний строк та повідомляв, що у випадку невиконання цієї вимоги Нацбанк буде вимушений звернути стягнення на предмети іпотеки.

У свою чергу ТОВ «Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» звернулося з листом до НБУ з пропозицією розірвати іпотечний договір №39 з огляду на істотну зміну обставин, що пов`язані з переходом «Приватбанку» в державну власність. У відповідь НБУ повідомив про відсутність підстав для розірвання договору.

Також у судових матеріалах констатується, що ще 17 лютого 2017 «Приватбанк» повідомляв НБУ про намір частково погасити заборгованість по рефінансуванню на суму понад 2 мільярди гривень. Однак заступник глави НБУ наголосив на неприпустимості зменшення обсягу відповідальності фінансових та майнових поручителів «Приватбанку».

Суд звернув увагу, що відповідно до звітності «Приватбанку», на 30 червня 2017 на його рахунку в НБУ перебувало близько 7,7 мільярдів гривень.

За висновками суду, в НБУ «були наявні правові підстави для списання у безспірному порядку таких коштів в рахунок погашення відповідної заборгованості».

Нагадаємо, 21 грудня 2016 року Приватбанк перейшов у державну власність.

Як відомо, протягом червня Коломойський подав до суду серію позовів, направлених проти Кабміну НБУ та Приватбанку.

Раніше повідомлялося, що за інформацією НБУ, в середньому кожен українець заплатив 3,5 тис грн за націоналізацію Приватбанку. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...