App Store Google Play

У 2017 році 17 онкохворих дітей з окупованих територій обстежувались у Дніпрі

05.01.2018 13:30
У 2017 році 17 онкохворих дітей з окупованих територій обстежувались у Дніпрі

З окупацією частини Луганської області цей регіон втратив чотири онкологічний диспансера,  через що близько 20 тисяч онкохворих практично залишилися без належного нагляду та лікування.

Наразі Луганський обласний клінічний онкологічний диспансер функціонує на орендованих площах Кремінського районного територіального медичного об’єднання. В свою чергу, на Донеччині зараз функціонують два онкологічних диспансера – у Краматорську та Маріуполі, чотири залишились на окупованій території. Проте у частині Донецької області, яка підконтрольна Києву, немає спеціалізованого дитячого онкогематологічного відділення, повідомляє заступник директора департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Володимир Колесник. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Радіо Свобода.

«Онко діагноз підтверджується в національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» МОЗ України. Тут же діти проходять і лікування. Крім того, діти Донецької області отримують лікування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я міст Дніпра, Харкова, Запоріжжя та Сум. У дитячих лікарнях та відділеннях Донецької області діти отримують лікування під час ремісії», – каже Володимир Колесник.

У Дніпропетровській дитячій обласній клінічній лікарні у 2017 році перебували на обстеженні та лікуванні 17 дітей з Луганської та Донецької областей з онкологічною або онкогематологічною патологією. Первинна діагностика виконується в лікарні. Референція морфологічного матеріалу для остаточного визначення діагнозу здійснюється у провідних установах України у Києві – референт-лабораторії лікарні «Охматдит» та у Національному інституті раку.

«У лікарні виконуються протоколи діагностики і лікування в повному обсязі: оперативні втручання будь-якої складності, сучасна хіміотерапія, у тому числі високодозована, за необхідності – паліативна, променева терапія на устаткуванні Дніпропетровського онкологічного центру, у тому числі у стані медикаментозної седації з анестезіологічним супроводом у разі необхідності», – розповідає головний лікар онкогематологічного відділу Дніпропетровської дитячої обласної клінічної лікарні Наталя Дементьєва.

За словами Наталі Дементьєвої, у провідні республіканські заклади хворі спрямовуються лише в окремих випадах: оперативне лікування пухлини ока, окремі локалізації в головному мозку, необхідність трансплантації стовбурової клітини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...