App Store Google Play

На Дніпропетровщині через відмову від вакцинації існує небезпека епідемії кору

05.01.2018 14:30
На Дніпропетровщині через відмову від вакцинації існує небезпека епідемії кору

У кількох областях на території України почали фіксувати спалахи захворювання на кір у дітей і дорослих. Нещодавно ситуація наблизилась і до Дніпропетровської області. Про це повідомляє Дніпроград зі слів фахівців.

Кір – це гостре інфекційне вірусне захворювання з високим рівнем сприйнятливості, яке характеризується високою температурою (до 40,5 ° C), запаленням слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, кон'юнктивітом і характерною плямистим висипом шкірних покривів, загальною інтоксикацією. Джерелом інфекції виступає хвора людина (навіть в інкубаційному періоді).

На даний момент захворюваність в Україні зросла у 43 рази, зареєстровано більше 3000 випадків. Найбільш поширений кір у Одеській, Івано-Франківській і у Запорізькій областях. Взагалі кількість спалахів близько 100 у 15 регіонах країни. Зареєстровано 5 летальних випадків в тому числі 2 серед дітей і 3 серед дорослих.

«У цілому в Дніпропетровській області епідемічна ситуація відносно не сильно напружена, але останні три тижні зростає кількість захворювань на кір. Станом на 4 грудня зареєстровано 63 випадки, але ця ситуація динамічна і вже сьогодні статистика може бути іншою. Вікові категорії: привалюють за статистикою діти віком до 17 років», - повідомляє головний позаштатний спеціаліст з інфекційних захворювань департаменту охорони здоров'я Валентина Ткаченко.

У 2016 році по Україні було зареєстровано близько 100 випадків захворювання на кір (на Дніпропетровщині 2 випадки – 1 дитина і 1 дорослий), у 2017 – більше 3000 випадків.

Головною причиною захворюваності є відсутність повної вакцинації хворих. «Повна вакцинація» означає проведення щеплення два рази – у віці одного та п’яти років. За статистикою майже усі хворі, яких госпіталізували, не проходили повну вакцинацію. Хворі, які проходили вакцинацію, переносять хворобу відносно набагато легше.

Захворювання іноді може проходити нетипово і спершу бути схожим на звичайну застуду, але фахівці закликають не займатись самолікуванням та відразу звертатися до лікаря, а при виявленні захворювання на кір залишатись дома та не поширювати інфекцію.

Окрім вакцинації профілактики даного захворювання не існує. Фахівці радять жителям Дніпропетровщини перевірити свій статус, а за відсутності вакцинації зробити щеплення. Вакцинацію можна пройти у міських чи приватних лікарнях міста (дітям до 17 років у міських лікарнях безкоштовно).

Нагадаймо, що дніпрян закликають робити щеплення від кору.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...