App Store Google Play

Без ризику втрат. Навіщо Руслан Ротань Динамо?

05.01.2018 18:00
Без ризику втрат. Навіщо Руслан Ротань Динамо?

"Старий кінь борозни не зіпсує"; "дешево і сердито: адаптований до українських реалій гравець, не підпадає під ліміт, з помірними фінансовими запитами"; "дядько з нагайкою для молодих"… Перехід Ротаня до "Динамо" офіційно ще не відбувся, але вже встиг набути різних не позбавлених логіки та змісту значень. Але навряд чи тренерський штаб на чолі з Хацкевичем, розглядаючи подібний варіант підсилення, користувався лише цими простими, наче двері, істинами…

Навіщо Руслан Ротань "Динамо"?

Руслан Ротань (Динамо)

ПЕРША ПЕРЕДАЧА

Команда Хацкевича не любить вовтузитися з м'ячем. Філософія нинішнього "Динамо" полягає у швидкості та динаміці. М'яч повинен стрімко минати центр поля, потрапляти до вінгерів і нападників. Перша передача у виконанні центральних захисників або півзахисників за такої стратегії набуває чи не фундаментального значення.

І саме з першою передачею у "Динамо" є проблеми. Тамаш Кадар та Євген Хачеріді володіють лише поверховими навиками елементу. Тому основне навантаження першого пасу падає на плечі центральних півзахисників, серед яких у "Динамо" немає реально класного розігруючого.

Микита Корзун – це суто оборонний варіант (до того ж, доволі низького класу). Денис Гармаш корисний біля чужого штрафного майданчика, Сидорчук – доволі різносторонній, але вразливий до травм. Володимир Шепелєв – талановитий і перспективний, з відмінними, але наразі не відточеними до рівня майстра задатками.

Шепелєв дуже вдало розпочав сезон, але після невдачі в протистоянні з "Янг Бойзом" почав "здуватися". Можливо, молодика підкосив психологічний удар, можливо, Володимир в силу віку не витримав зваленого на його плечі тягаря відповідальності (десь здригнувся Віктор Коваленко). Так чи інакше, сьогодні в особі Шепелєва ми бачимо здібного юнака, який повинен обростати м'язами поруч з досвідченими зубрами, але не тягнути ярмо виключно на своїй шиї.

Руслан Ротань (Динамо)

Ще один недолік Шепелєва – його слабка гра у відборі. Ротань у цьому плані значно жорсткіший, що дозволятиме використовувати поруч з Русланом вибухового Віталія Буяльського. Останній – гравець дотику і імпульсу. Його несподівані підключення до атак часто заганяють суперника в ступор, але невміння / небажання відпрацьовувати у захисті збільшують вразливість "Динамо". Присутність за спиною Ротаня приховала б недоліки Буяльського в плані захисної гри і сприяла б його розквіту в улюбленій для Віталія іпостасі.

ТАКТИКА

Ротаня Хацкевич не буде використовувати як глибинного плеймейкера. Руслан буде одним з двох центральних півзахисників за тактичної схеми 4-2-3-1 або 4-4-2. Руслан звик до такої гри в "Дніпрі" і збірній України.

Хоча його задатки згодилися б для формації 4-1-4-1, де потрібно балансувати між лініями, ущільнювати, зв'язувати гру і прискорювати розвиток атак. Так "Динамо" діяло при каденції Реброва-Ріанчо, але Хацкевич не продовжив напрацювань. І позбувся одного з ідеологів такої гри – Сергія Рибалки.

Останнього забракували, мотивуючи рішення невідповідністю стилю гри Рибалки командній філософії. Втім, зараз Хацкевич розуміє, що погарячкував, тому і фігурує інформація про повернення Сергія до "Динамо" влітку. Рибалку з користю можна використовувати і по-іншому. Наприклад, залишаючи його в глибині поля і висуваючи вперед другого опорного півзахисника. Так Хацкевич спробує зіграти з Ротанем, а вже влітку прийматиме остаточне рішення. Тому мова і йде лише про півроку контракту з можливістю подальшої пролонгації.

Руслан Ротань (Динамо)

МЕНТАЛЬНИЙ ЛІДЕР

Після втрати Ярмоленка "Динамо" позбулося ментального лідера на полі і поза його межами. Гармаш не тягне через свою імпульсивність та неврівноваженість; Хачеріді годиться для чорнової роботи на полі, але не здатен заряджати енергією і гуртувати. Микола Морозюк просто не відповідає традиціям лідера, а Олег Гусєв, схоже, просто не зацікавлений у такій ролі. Єдиний по-справжньому харизматичний легіонер уже провів перше тренування з "Бешикташем", а нових Хацкевича, Балькевича, Каладзе і Віду, можливо, доведеться чекати дуже довго. Футболіст же, здатний згуртувати, зарядити і струсити команду, "Динамо" потрібен негайно.

Як тут не згадати про "хворобу" киян, симптоми якої проявлялися у вигляді флегматично-інфантильної гри в першій половині матчів. Лише після перерви, - отримуючи, очевидно, добрячого стусана від Лужного, - "Динамо" поставало в більш-менш агресивному образі. Іноді гру освіжала молодь (як це було в матчі Ліги Європи проти "Скендербеу"), а іноді ніщо не допомагало і відбували номер навіть досвідчені і самовіддані бійці на кшталт Хачеріді.

Руслан Ротань (Динамо)

Ротань же славився своїм авторитетом у "Дніпрі"; досі виконує роль капітана збірної України. Це той, кому достатньо лише погляду для вгамування пристрастей, наведення "різкості" або "вправлення мізків".

РЯТІВНЕ КОЛО

Олександр Хацкевич чудово розуміє, що в силу віку і фізичних кондицій на Ротаня не можна розраховувати як на незамінну бойову одиницю в кожному матчі. Але на Руслана й не покладатимуть непідсильних для нього функцій. Наявність такого футболіста, за задумом Хацкевича, розширить можливості тренерського штабу в процесі порятунку матчів.

В першій частині сезону "Динамо" не уникнуло поєдинків, коли суттєву ігрову перевагу не вдавалося втілити в перевагу матеріальну (проти "Ворскли", "Карпат", "Вереса", "Чорноморця"). Ротань – той, хто зможе виходом на заміну акумулювати командну енергію і спрямувати натиск у найвразливіше для суперника місце. Іншими словами, позбавить гру "Динамо" сумбуру і підвищить її ефективність передачами, дальніми ударами, виконанням стандартних положень.


Ось такі мотиви, ймовірно, й спонукали "Динамо" піти на цей нетривіальний крок. Від переходу Ротаня кияни точно нічого не втратять, а отримати, - при сприятливому збігу обставин, - зможуть чималі дивіденди. Гріхом було б не спробувати…

Футбол.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...