App Store Google Play

Що змінює закон про облік газу

31.12.2017 18:00
Що змінює закон про облік газу

Верховна Рада підтримала проект закону №5722д щодо порядку встановлення лічильників споживачам природнього газу. "За" законопроект Про внесення змін до закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо порядку встановлення лічильників побутовим споживачам природного газу" проголосувало 325 депутатів. Які позитивні зміни чекатимуть українці, зокрема і дніпрян, в ексклюзивному коментарі для Дніпрограда розповів голова Асоціації взаємодії ОСББ та ЖБК "Наш дім" Павло Хобот.

Верховна Рада заборонила встановлення загальнобудинкових газових лічильників без згоди співвласників багатоквартирного будинку. За законопроект №5722 проголосували 325 депутатів. Тепер газові монополісти не зможуть відключити газопостачання тисячам громадян, які не бажають встановлення загальнобудинкових лічильників. 

"Тепер поняття загальнобудинкового та індивідуального лічильника газу чітко розділені, що не дозволятиме монополістам, як раніше, перекручувати законодавство на свою користь. Загальнобудинковий лічильник газу стає факультативним, тобто лише за згодою співвласників він може бути встановлений та використовуватись, як комерційний. А там, де їх вже встановили без згоди співвласників, то вони залишаться лише «для краси», а нарахування відбуватимуться за нормами споживання газу. І відповідно відключати квартири від газопостачання за відмову їх власників від будинкового лічильника газовики не мають права", - пояснив Павло Хобот.

Наголосимо, що суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу, мають забезпечити встановлення побутовим споживачам саме індивідуальних, а не загальнобудинкових лічильників газу. Понад те, споживачам, які встановлять лічильники в своїх квартирах за власний кошт у 2018 році, будуть компенсовані їх витрати. Також згідно правок, які були внесені під стенограму, жителі квартир і окремих будинків, які використовують газ тільки для приготування їжі, повинні обладнати своє житло лічильниками до 1 січня 2021 року.

"Стовідсоткове забезпечення індивідуальними лічильниками квартир, які використовують газ лише для приготування їжі, розтермінується до 2021 року. Лише, починаючи з цієї дати, газовики зможуть законно припинити газопостачання споживачеві, якщо він до цього часу  не дав згоди на  встановлення індивідуального лічильника", - наголосив експерт.

Нагдаємо, найбльше від свавілля монополіста потерпали ОСББ – війна за право містян мати індивідуальні прилади облік тривала в судах. І об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, і міська влада Дніпра звернулись до народного депутата Андрія Денисенка, аби той допоміг розібратися у конфліктній ситуації. 

Теги: газ, закон

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...