App Store Google Play

На Дніпропетровщині підняли тарифи на електроенергію усіх виробників

29.12.2017 21:00
На Дніпропетровщині підняли тарифи на електроенергію усіх виробників

Вчора, 28 грудня, НКРЕКП затвердила, що з 1 січня 2018 року піднімуться тарифи для всіх виробників електроенергії, в тому числі для компаній Дніпра. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на «Українські новини».

Відповідно до рішення національної комісії державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України (НКРЕКП), з Нового року будуть змінені тарифи на електроенергію.

Так, оптово-ринкова ціна (ОРЦ) залишатиметься на рівні 1 561,99 гривень/МВт-год (без ПДВ) з розбивкою по кварталах: І квартал – 1 495,46 гривень за 1 МВт-год, а з II по IV квартали сягатиме 1 586,69 гривень за 1 МВт-год.

Як зазначається, тариф Укргідроенерго зріс на 20% (тариф ГАЕС на 2018 рік складе 291,48 коп/кВт-год, для ГЕС – 32,13 коп/кВт-год), тариф “Енергоатому” - на 15% до 54,71 коп/кВт-год.

Також зросли тарифи для компаній альтернативної енергетики (на 16%) та тариф ТЕЦ (на 14%).

Крім того, індикативна ціна вугілля, яка визначена на підставі середньої ринкової ціни на європейському ринку за період грудень 2016 року – листопад 2017 року, становить 90,05 доларів за тонну. Цей показник все одно нижчий, ніж реальна вартость вугілля на світових ринках.

«Сьогодні на засіданні були прийняті важливі рішення щодо тарифів для державних стратегічних підприємств Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго, де враховані, в тому числі, і підвищення заробітних плат, такі чинники, як курс валют, необхідні інвестиції. Зараз відбувається узагальнення всіх цих факторів в ОРЦ», – зазначив голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Голова НКРЕКП підкреслив, що рівень ОРЦ приймається у відповідності з методикою, яка була узгоджена з усіма органами влади, пройшла реєстрацію в Міністерстві юстиції України, а також розгляду в судах, де визнана законною та обґрунтованою.

Прогнозний баланс електроенергії на 2018 рік передбачає споживання ТЕС та ТЕЦ країни 26 мільйонів 991 тисячу тонн вугілля. Його імпорт в поточному році очікується в обсязі 4,2 мільйони тонн або 15,6% всіх поставок у 2018 році.

ОРЦ впливає на встановлення тарифів на електроенергію для промислових споживачів. Тариф для населення не зміниться.

Як повідомлялося, НКРЕКП у кінці квітня 2016 року розпочала застосування нового порядку формування прогнозної ОРЦ на електроенергію. Новий порядок, зокрема, передбачає визначення ціни вугілля за формулою “вартість у порту Роттердам (API2) плюс вартість доставки до України”.

Детально з постановою можна ознайомитися, натиснувши тут.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...