App Store Google Play

У Підгородному розчистили більше трьох кілометрів річки Кільчень

27.12.2017 13:20
У Підгородному розчистили більше трьох кілометрів річки Кільчень

У місті Підгородне Дніпровського району відновили гідрологічний режим річки Кільчень. Водну артерію розчистили, що дасть можливість уникнути весняних підтоплень садиб майже тисячі місцевих мешканців. Про це розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, інформує Дніпроград.

«Системно покращуємо екологічний стан Дніпропетровщини. Таке завдання поставив Президент України Петро Порошенко. Цьогоріч втілили в області понад двадцять екопроектів. Один із них – розчищення річки Кільчень у Підгородному. Тепер це знову повноцінна водойма, а не просто позначка на карті», - зауважив Валентин Резніченко.

Річка Кільчень була замулена протягом десятиріч, русло потерпало від заростей очерету. Протік води майже зупинився, зникло більше десяти видів риби.

«Років зо тридцять тому риби в Кільчені було чи не більше, ніж у Дніпрі: білий амур, товстолоб, сазан. А за останній час більшість видів зникла. Тепер – лише маленькі щучки та карасики», - поділився мешканець Підгородного Євген Дубина.

Цьогоріч Кільчень розчистили. Найбільш проблемні ділянки звільнили від очерету, з води витягли близько 50 тисяч кубометрів мулу. Річка отримала друге життя, вважають місцеві.

«Тепер ми річку не загубимо. Вона не буде пересихати, навесні не буде підтоплень. З Самари сюди зайде риба, а по берегах відновиться дичина», - розповіла Підгородненський міський голова Галина Кузьменко.

Загалом протягом цього року привели до ладу більше трьох кілометрів річки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...