App Store Google Play

У Дніпрі презентували збірку для туристичної мандрівки фортецями міста

27.12.2017 13:00
У Дніпрі презентували збірку для туристичної мандрівки фортецями міста

Сьогодні, 27 грудня, у Дніпрі презентували видання для туристичної мандрівки під назвою «Дніпро-місто трьох фортець». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення - КП «Агентство розвитку Дніпра».

Видання, присвячене поселенням, які стали основою Дніпра – Богородицькій фортеці, Старому та Новому Кодакам. Підготовили збірку працівники обласної універсальної наукової бібліотеки (ОУНБ).

«Збірка включає бібліографічні покажчики про три фортеці Дніпра. Це вже другий випуск серії «Туристичне Придніпров'я». Ми спираємося на наукові доробки, документи бібліотеки, конференції та розвідки істориків. Крім того, в нашій бібліотеці функціонує відділ краєзнавства», - розповіла директор ОУНБ Надія Тітова.

Збірка містить статтю директора Інституту історії Дніпра Олега Репана, яка подає уявлення про поселення на базі фортеці, їхню історію, економічне та культурне значення.

«Не випадково серія туристична, адже збірка містить статті для підготовки екскурсії. Це своєрідний мандрівний дороговказ», - зазначив Олег Репан.

Видання містить загалом 377 посилань на бібліографічні джерела близько 200 авторів, які підтверджують саме козацьку, а не «імперську» історію зародження Дніпра.

«Це одна з перших коректних подач історії нашого міста. Це поштовх для прогулянки Дніпром. Візуалізація історичних споруд лише допомагає більше зрозуміти», - стверджує кандидат архітектури Олександр Харлан.

Збірка розрахована на вчителів, організаторів туризму та керівників туристичних гуртків, краєзнавців і всіх, хто цікавиться історією нашого міста.

«Я тішуся, що процес розвитку туризму вливається в науку та бізнес. Створення збірки - важлива справа», - підкреслив директор «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

Додамо, що мета збірки - сприяти реалізації Програми розвитку історії міста та місцевої ідентичності «З Україною в серці» та стратегії туристичного потенціалу міста на 2018–2027 роки.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі презентували історико-культурний комплекс «Стара Самарь» у рамках програми розвитку міської ідентичності. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...