App Store Google Play

У Дніпрі презентували збірку для туристичної мандрівки фортецями міста

27.12.2017 13:00
У Дніпрі презентували збірку для туристичної мандрівки фортецями міста

Сьогодні, 27 грудня, у Дніпрі презентували видання для туристичної мандрівки під назвою «Дніпро-місто трьох фортець». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення - КП «Агентство розвитку Дніпра».

Видання, присвячене поселенням, які стали основою Дніпра – Богородицькій фортеці, Старому та Новому Кодакам. Підготовили збірку працівники обласної універсальної наукової бібліотеки (ОУНБ).

«Збірка включає бібліографічні покажчики про три фортеці Дніпра. Це вже другий випуск серії «Туристичне Придніпров'я». Ми спираємося на наукові доробки, документи бібліотеки, конференції та розвідки істориків. Крім того, в нашій бібліотеці функціонує відділ краєзнавства», - розповіла директор ОУНБ Надія Тітова.

Збірка містить статтю директора Інституту історії Дніпра Олега Репана, яка подає уявлення про поселення на базі фортеці, їхню історію, економічне та культурне значення.

«Не випадково серія туристична, адже збірка містить статті для підготовки екскурсії. Це своєрідний мандрівний дороговказ», - зазначив Олег Репан.

Видання містить загалом 377 посилань на бібліографічні джерела близько 200 авторів, які підтверджують саме козацьку, а не «імперську» історію зародження Дніпра.

«Це одна з перших коректних подач історії нашого міста. Це поштовх для прогулянки Дніпром. Візуалізація історичних споруд лише допомагає більше зрозуміти», - стверджує кандидат архітектури Олександр Харлан.

Збірка розрахована на вчителів, організаторів туризму та керівників туристичних гуртків, краєзнавців і всіх, хто цікавиться історією нашого міста.

«Я тішуся, що процес розвитку туризму вливається в науку та бізнес. Створення збірки - важлива справа», - підкреслив директор «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

Додамо, що мета збірки - сприяти реалізації Програми розвитку історії міста та місцевої ідентичності «З Україною в серці» та стратегії туристичного потенціалу міста на 2018–2027 роки.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі презентували історико-культурний комплекс «Стара Самарь» у рамках програми розвитку міської ідентичності. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....