App Store Google Play

Марина Порошенко взяла участь у відкритті першого в Україні інклюзивно-ресурсного центру

27.12.2017 15:40
Марина Порошенко взяла участь у відкритті першого в Україні інклюзивно-ресурсного центру

Сьогодні, 27 грудня, на Дніпропетровщину завітала дружина Президента України Марина Порошенко для того, щоб відкрити перший інклюзивно-ресурсний центр в Україні, повідомляє Дніпроград.

Центр розташовано на базі Солонянської середньої школи №1. Цей заклад надаватиме послуги дітям з особливими потребами в освіті, які мешкають на території Солонянської об’єднаної територіальної громади та Солонянського району. Сам центр включає в себе декілька спеціально обладнаних кімнат для супроводу дітей від 2 до 18 років.

«Цей центр – приклад того, якими мають бути подібні центри по всій Україні. Ми склали угоду аби зробити типовий проект ресурсного центру, який може бути побудований на базі будь-якої школи або окремої будівлі. Такі два проекти вже розробляють разом з міністерством та будуть надані областям для більш швидкої реалізації реформи інклюзивної освіти», - повідомила Марина Порошенко.

Перша леді також зазначила, що свою роботу інклюзивні центри мають почати по всій Україні вже з 1 вересня 2018 року. Ці ресурсні центри будуть формуватися на рівні районних центрів в залежності від потреб і будуть супроводжувати дитину протягом усього її освітнього життя.

У ресурсних центрах будуть використовувати вже затверджені методики, завдяки яким буде навчено велику кількість фахівців інклюзивної освіти. 

За словами Марини Порошенко, на даний момент стара система супроводу дітей з особливими освітніми потребами не виконує своїх функцій, тому і було вирішено її реформувати. 

«Думаю що за цією системою майбутнє, бо навчить вихованих у ній дітей бути талановитими і покаже, що людей не можна оцінювати лише за зовнішніми ознаками, а бачити в них потенціал», - додала Перша леді.

У свою чергу голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації повідомив, що у наступному році область отримає близько 10 таких ресурсних центрів, кошти на які виділив Фонд Порошенка та обласна рада. Держава взяла на себе утримання фахівців, які будуть отримувати заробітну плату з державної освітньої субвенції.

"Завдяки децентралізації, яку ініціював Президент України Петро Порошенко, школи Дніпропетровщини реконструюємо відповідно до вимог особливих дітей. Робимо навчальні заклади такими, у яких діти з інвалідністю зможуть здобувати знання разом з однолітками. Нині в регіоні вже 150 інклюзивних навчальних закладів, які відвідують близько 480 учнів. Цьогоріч у школах облаштували більше півсотні медіатек та 18 ресурсних кімнат",– розказав голова ДніпроОДА Валентин Резніченко

Нагадаємо, на Дніпропетровщині вже відкрили 17 ресурсних кімнат для дітей з особливими потребами.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...