App Store Google Play

Марина Порошенко взяла участь у відкритті першого в Україні інклюзивно-ресурсного центру

27.12.2017 15:40
Марина Порошенко взяла участь у відкритті першого в Україні інклюзивно-ресурсного центру

Сьогодні, 27 грудня, на Дніпропетровщину завітала дружина Президента України Марина Порошенко для того, щоб відкрити перший інклюзивно-ресурсний центр в Україні, повідомляє Дніпроград.

Центр розташовано на базі Солонянської середньої школи №1. Цей заклад надаватиме послуги дітям з особливими потребами в освіті, які мешкають на території Солонянської об’єднаної територіальної громади та Солонянського району. Сам центр включає в себе декілька спеціально обладнаних кімнат для супроводу дітей від 2 до 18 років.

«Цей центр – приклад того, якими мають бути подібні центри по всій Україні. Ми склали угоду аби зробити типовий проект ресурсного центру, який може бути побудований на базі будь-якої школи або окремої будівлі. Такі два проекти вже розробляють разом з міністерством та будуть надані областям для більш швидкої реалізації реформи інклюзивної освіти», - повідомила Марина Порошенко.

Перша леді також зазначила, що свою роботу інклюзивні центри мають почати по всій Україні вже з 1 вересня 2018 року. Ці ресурсні центри будуть формуватися на рівні районних центрів в залежності від потреб і будуть супроводжувати дитину протягом усього її освітнього життя.

У ресурсних центрах будуть використовувати вже затверджені методики, завдяки яким буде навчено велику кількість фахівців інклюзивної освіти. 

За словами Марини Порошенко, на даний момент стара система супроводу дітей з особливими освітніми потребами не виконує своїх функцій, тому і було вирішено її реформувати. 

«Думаю що за цією системою майбутнє, бо навчить вихованих у ній дітей бути талановитими і покаже, що людей не можна оцінювати лише за зовнішніми ознаками, а бачити в них потенціал», - додала Перша леді.

У свою чергу голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації повідомив, що у наступному році область отримає близько 10 таких ресурсних центрів, кошти на які виділив Фонд Порошенка та обласна рада. Держава взяла на себе утримання фахівців, які будуть отримувати заробітну плату з державної освітньої субвенції.

"Завдяки децентралізації, яку ініціював Президент України Петро Порошенко, школи Дніпропетровщини реконструюємо відповідно до вимог особливих дітей. Робимо навчальні заклади такими, у яких діти з інвалідністю зможуть здобувати знання разом з однолітками. Нині в регіоні вже 150 інклюзивних навчальних закладів, які відвідують близько 480 учнів. Цьогоріч у школах облаштували більше півсотні медіатек та 18 ресурсних кімнат",– розказав голова ДніпроОДА Валентин Резніченко

Нагадаємо, на Дніпропетровщині вже відкрили 17 ресурсних кімнат для дітей з особливими потребами.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...