App Store Google Play

Марина Порошенко взяла участь у відкритті першого в Україні інклюзивно-ресурсного центру

27.12.2017 15:40
Марина Порошенко взяла участь у відкритті першого в Україні інклюзивно-ресурсного центру

Сьогодні, 27 грудня, на Дніпропетровщину завітала дружина Президента України Марина Порошенко для того, щоб відкрити перший інклюзивно-ресурсний центр в Україні, повідомляє Дніпроград.

Центр розташовано на базі Солонянської середньої школи №1. Цей заклад надаватиме послуги дітям з особливими потребами в освіті, які мешкають на території Солонянської об’єднаної територіальної громади та Солонянського району. Сам центр включає в себе декілька спеціально обладнаних кімнат для супроводу дітей від 2 до 18 років.

«Цей центр – приклад того, якими мають бути подібні центри по всій Україні. Ми склали угоду аби зробити типовий проект ресурсного центру, який може бути побудований на базі будь-якої школи або окремої будівлі. Такі два проекти вже розробляють разом з міністерством та будуть надані областям для більш швидкої реалізації реформи інклюзивної освіти», - повідомила Марина Порошенко.

Перша леді також зазначила, що свою роботу інклюзивні центри мають почати по всій Україні вже з 1 вересня 2018 року. Ці ресурсні центри будуть формуватися на рівні районних центрів в залежності від потреб і будуть супроводжувати дитину протягом усього її освітнього життя.

У ресурсних центрах будуть використовувати вже затверджені методики, завдяки яким буде навчено велику кількість фахівців інклюзивної освіти. 

За словами Марини Порошенко, на даний момент стара система супроводу дітей з особливими освітніми потребами не виконує своїх функцій, тому і було вирішено її реформувати. 

«Думаю що за цією системою майбутнє, бо навчить вихованих у ній дітей бути талановитими і покаже, що людей не можна оцінювати лише за зовнішніми ознаками, а бачити в них потенціал», - додала Перша леді.

У свою чергу голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації повідомив, що у наступному році область отримає близько 10 таких ресурсних центрів, кошти на які виділив Фонд Порошенка та обласна рада. Держава взяла на себе утримання фахівців, які будуть отримувати заробітну плату з державної освітньої субвенції.

"Завдяки децентралізації, яку ініціював Президент України Петро Порошенко, школи Дніпропетровщини реконструюємо відповідно до вимог особливих дітей. Робимо навчальні заклади такими, у яких діти з інвалідністю зможуть здобувати знання разом з однолітками. Нині в регіоні вже 150 інклюзивних навчальних закладів, які відвідують близько 480 учнів. Цьогоріч у школах облаштували більше півсотні медіатек та 18 ресурсних кімнат",– розказав голова ДніпроОДА Валентин Резніченко

Нагадаємо, на Дніпропетровщині вже відкрили 17 ресурсних кімнат для дітей з особливими потребами.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...