App Store Google Play

Демобілізований боєць АТО з Кривого Рогу вирішив через суд боротися із шкільними поборами

27.12.2017 09:20
Демобілізований боєць АТО з Кривого Рогу вирішив через суд боротися із шкільними поборами

У "двобій" із системою шкільних поборів вступив демобілізований боєць АТО з Кривого Рогу. Каже, що втомився здавати гроші замість держави та ще й не розуміти, на що вони йдуть. Позов подав на адміністрацію школи, де вчиться його донька. Про це йдеться в сюжеті ТСН, передає Дніпроград. 

У районний суд  Віталій Фурманюк ходить уже кілька місяців. Ветеран АТО тепер воює проти системи освіти. Каже, що коли повернувся з передової, зрозумів, що змінювати треба самому. Почав з наболілого - зі шкільних поборів.

Відповідач у судовому процесі - адміністрація школи, де вчиться донька АТОвця. Третя сторона - міський відділ освіти. Дружина каже, що хоч і було лячно, підтримала чоловіка, бо втомилася від щомісячної данини.

«Спочатку 500 гривень на рік, потім ми ще поставили власним коштом вікна. Плюс ремонт спортзалу зверху», - розповідає жінка.

Це не враховуючи грошей на миючі засоби, дрібний ремонт та навіть посуд. Куди йшли батьківські тисячі, так і не зрозуміла. 

«За ті два роки, що я була в батьківському комітеті,  ми здали майже 12 тисяч гривень - це немала сума! Ми попросили звіт і звіт не зійшовся з реальністю», - додає дружина позивача.

«Коли я почав вимагати документальні підтвердження, на що саме потрібні гроші, то нам дали папірець - перевірка вогнегасників, перевірка лічильників, промивка системи опалення», - розповідає АТОвець.

Фактично, каже Віталій, батьки здають гроші на те, що має фінансувати держава.

Директорка школи, до якої позивається АТОвець, обурена. Зізнається, батьківських внесків за рік тут збирають десь 30 тисяч. Але їх здають добровільно. І суми невеликі. Каже, і рада би відмовитись від так званої благодійності, але бюджетних грошей недостатньо.

«Відсотків 33-37. Канцтоварами ми зовсім не забезпечені, в недостатній кількості миючі», - додає директор школи. 

В управлінні освіти виправдовуються, що торік на школи з міської скарбниці виділили аж 84 мільйони. Але з держбюджету не надійшла зарплата частині вчителів і цей тягар взяло на себе місто.

Втім юристи вважають це відмовками. Кажуть, якщо Віталій виграє суд, це буде поштовхом для реальних змін у системі. Хоч анонімно Віталія підтримують багато батьків, ніхто не приєднався до нього у суді.

Судовий процес загрожує розтягнутися на місяці, а то й на роки, поки відбулось лиш друге засідання по суті, тільки почали опитувати свідків. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...