App Store Google Play

Озеленення міста або як розквітає Дніпро

25.12.2017 18:00
Озеленення міста або як розквітає Дніпро

Квіти на міських клумбах, підстрижені газони, кущі і дерева, нові зелені насадження. Озеленення міста зазвичай формує імідж та враження про місто чи певну його частину, саме краса зовнішнього простору біля міських споруд створює наш настрій і затишок. Починаючи з найдавніших часів у всіх теоретичних розробках з містобудування зеленим насадженням відводилось чільне місце. У Дніпрі за озеленення міста відповідає КП “Міськзеленбуд”. Протягом року комунальники зробили чимало важливих кроків задля того, аби Дніпро наблизився до почесного звання Зеленого міста. Якою ж була робота комунального підприємства, що уже вдалося реалізувати і про подальші перспективи діяльності особисто для Дніпрограду розповів директор комунального підприємства Юрій Фоменко.

Поговорімо про досягнуте. Наочно у озелененні міста помітні позитивні зміни, які тішать око дніпрян та гостей. Але як осягнути - багато чи мало зроблено за рік?

Впродовж року зусилля комунального підприємства були спрямовані на те, щоб наше місто стало затишнішим, комфортнішим та безпечнішим. Завдяки злагодженій роботі «Міськзеленбуд» виконував велику і кропітку роботу щодо озеленення Дніпра, особливу увагу цьогоріч  було звернено на райони віддалені від центра міста. Нині багато зусиль ми витрачаємо на полив нових дерев. Адже посадити і відзвітувати, як було раніше - це не діло. Дерево, особливо молоде, потребує догляду.

З осені 2016 року вже було висаджено майже чотири тисячі дерев, чимала кількість кущів, квітів та розчищено багато занедбаних ділянок в парках і скверах.

Також однією зі своїх маленьких перемог вважаємо приведений до ладу парк 40-річчя визволення Дніпропетровська. У ньому прибрали парость і старі дерева, підрізали крони та насадили молодих дерев. Тепер цей парк став справжнім місцем відпочинку для багатьох жителів прилеглих до скверу будинків.

Які ж основні плани на майбутній рік?

У 2018 році акцентуємо увагу на догляд та реконструкцію вже існуючих зелених зон міста. Плануємо привести до ладу невеликі, але значимі для жителів Дніпра місця. На цих ділянках  будуть збудовані системи полива, відремонтовані газони, висаджені дерева та кущі. Також продовжимо розчистку скверів та недоглянутих ділянок у парках для подальшого благоустрою.

Давайте розберемося детальніше. Невеликі але значимі для жителів зелені зони – це які?

Це ті місця, які користуються популярністю у дніпрян під час відпочинку, які є візитівкою нашого міста. Наприклад, зелені зони біля Оперного театру і Цирку, на площах Героїв Майдана і Шевченка, , насадження вздовж головних проспектів та вулиць Дніпра та інші. На кожному об’єкті це різний склад робіт. Основний принцип це – наявність системи полива, улаштування газонів, відновлення багаторічних насаджень. На деяких ділянках ми почали роботи вже цієї осені. Цьогоріч висадили ялини та ялівці на клумбах бульвару Слави, Придніпровського парку та біля театрів. Взагалі у майбутньому році плануємо суттєво збільшити кількість ялівців у місті, навіть поділюсь секретом - частину квітів замінять ялівці.

Чому саме ялівці?

По-перше, вони прикрашатимуть місто в будь-яку пору року. На невеликих квітниках, які не мають автоматичної системи поливу, краще висадити групи ялівця. Вони світлолюбні, посухостійкі, морозостійкі та невибагливі до грунтових умов рослини. Добре витримують наш клімат.

По-друге, ялівець - рослина, яка унікальна тим, що виділяє в 6 разів більше фітонцидів, ніж інші хвойні, а також в 15 разів більше, ніж листяні породи. Зазначу, що фітонциди — це біологічно активні речовини, що утворюються рослинами, які вбивають чи пригнічують зростання і розвиток бактерій, мікроскопічних грибів, та інші форми мікроорганізмів.

Яка саме робота передбачена червоними лініями вулиць?

В першу чергу це відновлення зелених насаджень. Цьогоріч ми вже висадили дерева на проспекті Гагаріна, вул. Гончара, Донецькому шосе, площі Шевченка, Набережній Перемоги, вулицях Енергетиків та 20-тиріччя Перемоги. В планах на наступний рік продовжити ці роботи.

Які дерева прикрасять наше місто?

Зміна клімату диктує нам свої умови. Вже декілька років ми не висаджуємо берези і каштани  – рослинні хвороби і жаркий клімат не дають їм повноцінно розвиватись. Тож орієнтуємося на ті види дерев та кущів, які будуть здатні за 20-30 років витримувати підвищення температури на 2-3 градуси. За проведеними дослідженнями, основні породи дерев, які комфортно почуваються на Дніпропетровщині і не примхливі у догляді – це платани, липи, горобина звичайна, горобина скандинавська, катальпи, різні види кленів.

Цьогоріч «Міськзеленбуд» розчистив багато скверів, який у черзі парк на масштабне прибирання?

Так, в цьому році ми розчистили ділянку біля колишнього літнього театру в парку Шевченка, сквер на ж\м Західний, території в парках Придніпровський, Сагайдак, 40-річчя Перемоги. На даний момент приводимо до ладу зелені зони біля ж/м Сокіл 1. В планах - розчистка парку Богдана Хмельницького.

Куди звертатися тим, хто хоче посадити дерево?

Усім бажаючим, хто хоче висадити дерева рекомендовано звернутися до підприємства «Міськзеленбуд» та до комунальних служб района. Адже важливо зробити це технологічно правильно: обрати відповідне дерево та місце, де в майбутньому не будуть проходити будівельні роботи та не проходять підземні мережі.

Чи вистачає комунальної техніки для поливу усіх саджанців? 

Технічна забезпеченість для догляду за зеленими насадженнями стовідсоткова. Кількість поливних машин нам дає можливість вийти на висадку трьох тисяч дерев на рік. За останній рік парк поливних машин у нас збільшився на чотири одиниці. Наступного року плануємо збільшити парк поливалок ще на дві. Це дасть змогу збільшувати висаку дерев та кущів, виконувати якісний догляд за ними.

Ми вдячні департаменту інфраструктуру і благоустрою, очільнику міста за підтримку. На с чують, розуміють та йдуть на зустріч в питаннях технічного забезпечення підприємства. В цьому році ми збільшили кількісь техніки на 12 одиниць. Поповнинили парк мінітехніки - мінітрактори, висоторізи, косарки, мотоблоки та інше. 

Що є основною умовою збільшення кількості і якості зелених насаджень в місті?

Догляд. Висадити дерево - це навіть не пів справи. Протягом двох років треба за рослиною доглядати та поливати, щоб воно зачепилось за життя і росло. Закликаю усіх містян не бути байдужим та поливати  саджанці хоча б у себе у подвір’ї. Ви згадайте скільки молодих дерев гине після їх посадки на толоках. Найчастіше дерево висаджують та забувають про нього того ж дня. Цього, на жаль, мало.

Проте є й такі, хто доглядає та береже дерева, як власну дитину. Вони заслуговують окремої уваги.  З багатьма з них познайомився випадково. Хочу сказати добре слово про Анатоля Шевченка з ж/м Парус. Майже 40-к кленів висаджених на прибудинковій території  він все літо поливав. Стан  дерев відмінний. Містянин Григорій Новинський регулярно доглядає і висаджує дерева. В Придніпровську Євген Нестеренко не перший рік доглядає за зеленими велетнями. Я тільки трьох назвав, а їх набагато більше. Про них треба розповідати. Я дуже шаную цих людей за їх позицію та наполегливу працю.

Також хочу звернутися до містян та закликати до співпраці. Тільки спільними зусиллями, взаємною повагою та підтримкою ми зможемо досягти успіхів, озеленити наше місто, зробити його комфортнішим, затишнішим та безпечнішим. Напередодні новорічних свят зичу усім містянам міцного здоров’я, миру, добра, наполегливості у реалізації життєвих планів та нових здобутків!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...