App Store Google Play

У трьох містах Дніпропетровщини встановили стаціонарні пости екомоніторингу

21.12.2017 18:30
У трьох містах Дніпропетровщини встановили стаціонарні пости екомоніторингу

У Дніпрі, Нікополі та Павлограді встановили стаціонарні пости екомоніторингу. Вони дозволяють отримувати дані про стан довкілля у цих містах в режимі онлайн. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу Дніпропетровської облджержадміністрації.

Як повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, нині пости працюють у тестовому режимі.
 
«Дбати про стан навколишнього середовища – один із пріоритетів держполітики Президента України Петра Порошенка. Ми активно над цим працюємо – розчищаємо річки, ліквідуємо підтоплення, зариблюємо водойми. Нині розпочинаємо новий проект – екомоніторинг. Щоб отримувати дані про стан довкілля, вже встановили три стаціонарні пости – у Дніпрі, Нікополі та Павлограді. А ще – придбали пересувну лабораторію, яку розмістили в автомобілі».
 
Пости екомоніторингу – нова практика.
 
«Екомоніторинг потрібний, щоб розуміти реальний стан навколишнього середовища. Адже статистика, яку надають основні підприємства-забруднювачі, отримується розрахунковими методами і є недостовірною, – сказав директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець. – До кінця року ми розробимо проект екомоніторингу, щоб розуміти, в яких точках по всій області треба поставити стаціонарні пости. За попереднім підрахунками, їх має бути не більше 50».

Нині за станом навколишнього середовища стежать три пости – у Дніпрі, Нікополі та Павлограді. Поки вони працюють у тестовому режимі. Допомагає й пересувна лабораторія. Зараз вона – на житловому масиві Перемога в обласному центрі.

Усе обладнання для постів придбано коштом обласного бюджету, додав голова ГО «Зелений світ – Друзі Землі» Олексій Ангурець.

«Майже все обладнання – українського виробника, воно не дороге в обслуговуванні. Крім того, є гарантія на два роки. Можна не турбуватися, що щось вийде з ладу», – сказав він.

«Пости екомоніторингу надають інформацію за 14 показниками – це забруднюючі речовини, а ще – температура, вологість повітря. Це потрібно не для якоїсь наукової мети. Все – для обізнаності населення, поліпшення умов їхнього життя. Отримані дані екомоніторингу плануємо розповсюджувати в Інтернеті», – наголосив член постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження Павло Хазан.

Планується, що інформація буде в онлайн-режимі передаватися на сайт ecoinfo.pro. Вона – у вільному доступі.

Проект впровадження системи екологічного моніторингу – спільна розробка Дніпропетровської ОДА, обласної ради та громадської екологічної ради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...