App Store Google Play

Шахтарі бастують, а далі готові судитися

21.12.2017 10:20
Шахтарі бастують, а далі готові судитися

Працівники Вільногірського гірничо-металургійного комбінату на Дніпропетровщині перенесли страйк через судовий позов адміністрації підприємства. Про це повідомив голова профбюро профспілки гірничо-металургійного комплексу Ігор Токовенко, передає Дніпроград з посиланням на Радіо Свободу.

За його словами, повна зупинка підприємства була запланована в ніч з 19 на 20 грудня, однак через судовий процес страйк відтермінували. Розгляд справи в суді запланований на 21 грудня.

За даними Ігоря Токовенка, однією з головних вимог працівників підприємства є підвищення рівня заробітної плати на підприємстві до 30 тисяч гривень (еквівалент тисячі євро).

«До адміністрації підприємства було висунуто 10 вимог, у їхньому задоволенні було відмовлено. Основна вимога – це підвищення оплати праці, ми вимагаємо мінімум посадового окладу – 30 тисяч гривень. Звичайно, ці вимоги в процесі переговорів можуть обговорюватись, але необхідне суттєве підвищення, адже зараз зарплати на прибутковому державному підприємстві у більшості працівників становлять від 4 до 7 тисяч гривень», – сказав Ігор Токовенко.

У ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» підтвердили, що 13 грудня звернулися до суду з позовною заявою, де просили визнати незаконним рішення найманих працівників своєї філії, «Вільногірського гірничо-металургійний комбінату» про оголошення страйку. Суд відкрив провадження у справі.

У ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» заявили, що «Ігор Токовенко намагається представляти інтереси лише 1% робітників підприємства», а його інформація про зарплати на підприємстві «не відповідає дійсності».

«Середня заробітна плата на ВГМК наразі становить 8 466 гривень та останні три роки підвищується двічі на рік – в середньому на 25-30% кожного року. Тож, заяви Токовенка щодо зарплат на ВГМК не відповідають дійсності. Ми звернулись до суду, щоб він оцінив правомірність дій цієї профспілки, адже вважаємо, що її представники, оголосили про страйк незаконно, проігнорувавши процедуру, знехтувавши нею, тому ми маємо підтвердження», – зазначили на підприємстві.

Рішення Вільногірського міськсуду про відкриття провадження оприлюднене в єдиному реєстрі.

Раніше, у травні 2017 року, на низці підприємств Кривого Рогу відбулись акції протесту працівників за підвищення рівня заробітної плати до 25-30 тисяч гривень. Зокрема, акції проводили працівники шахт «Фрунзе» та «Ювілейна» ПАТ «Євраз Суха балка», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...