App Store Google Play

Шахтарі бастують, а далі готові судитися

21.12.2017 10:20
Шахтарі бастують, а далі готові судитися

Працівники Вільногірського гірничо-металургійного комбінату на Дніпропетровщині перенесли страйк через судовий позов адміністрації підприємства. Про це повідомив голова профбюро профспілки гірничо-металургійного комплексу Ігор Токовенко, передає Дніпроград з посиланням на Радіо Свободу.

За його словами, повна зупинка підприємства була запланована в ніч з 19 на 20 грудня, однак через судовий процес страйк відтермінували. Розгляд справи в суді запланований на 21 грудня.

За даними Ігоря Токовенка, однією з головних вимог працівників підприємства є підвищення рівня заробітної плати на підприємстві до 30 тисяч гривень (еквівалент тисячі євро).

«До адміністрації підприємства було висунуто 10 вимог, у їхньому задоволенні було відмовлено. Основна вимога – це підвищення оплати праці, ми вимагаємо мінімум посадового окладу – 30 тисяч гривень. Звичайно, ці вимоги в процесі переговорів можуть обговорюватись, але необхідне суттєве підвищення, адже зараз зарплати на прибутковому державному підприємстві у більшості працівників становлять від 4 до 7 тисяч гривень», – сказав Ігор Токовенко.

У ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» підтвердили, що 13 грудня звернулися до суду з позовною заявою, де просили визнати незаконним рішення найманих працівників своєї філії, «Вільногірського гірничо-металургійний комбінату» про оголошення страйку. Суд відкрив провадження у справі.

У ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» заявили, що «Ігор Токовенко намагається представляти інтереси лише 1% робітників підприємства», а його інформація про зарплати на підприємстві «не відповідає дійсності».

«Середня заробітна плата на ВГМК наразі становить 8 466 гривень та останні три роки підвищується двічі на рік – в середньому на 25-30% кожного року. Тож, заяви Токовенка щодо зарплат на ВГМК не відповідають дійсності. Ми звернулись до суду, щоб він оцінив правомірність дій цієї профспілки, адже вважаємо, що її представники, оголосили про страйк незаконно, проігнорувавши процедуру, знехтувавши нею, тому ми маємо підтвердження», – зазначили на підприємстві.

Рішення Вільногірського міськсуду про відкриття провадження оприлюднене в єдиному реєстрі.

Раніше, у травні 2017 року, на низці підприємств Кривого Рогу відбулись акції протесту працівників за підвищення рівня заробітної плати до 25-30 тисяч гривень. Зокрема, акції проводили працівники шахт «Фрунзе» та «Ювілейна» ПАТ «Євраз Суха балка», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...