App Store Google Play

У Дніпрі презентували масштабний проект "Система екологічного моніторингу Дніпропетровської області"

20.12.2017 17:00
У Дніпрі презентували масштабний проект "Система екологічного моніторингу Дніпропетровської області"

Сьогодні, 20 грудня, у Дніпрі презентували розроблену з нуля Систему екологічного моніторингу Дніпропетровської області, яка дозволяє моніторити рівень забруднення повітря на території регіону, повідомляє Дніпроград.

Наразі в області функціює три стаціонарні пости — в Дніпрі, Нікополі та Павлограді, а також один мобільний пост, який може моніторити необхідну інформацію у будь-якій точці області. Моніторинг ведеться за 14 показниками: діоксид сірки (SO2), діоксид азоту (NO2), монооксид вуглецю (СО), сірководень (H2S), озон (O3 ), пил (зважені речовини), температура, відносна вологість, тип опадів, інтенсивність опадів, атмосферний тиск, сонячна радіація, швидкість та напрямок вітру. Це основні забруднюючі елементи, які впливають на екологію регіону.Ми дуже вдячні Департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА, обласній раді та нашій фракції за підтримку цього проекту. У найближчий час інформація, оброблена Центром екологічного моніторингу з’явиться у інтернеті, також планується створити спеціальні віджети та додатки для мобільних пристроїв”, - повідомив один із авторів проекту Павло Хазан.Завдяки обробці інформації з доступних стаціонарних постів можна постійно контролювати та вимірювати різноманітні дані про стан повітря у окремих містах та районах.

“Це лише перший етап, ми знаходимося у тестовому режимі відпрацьовуємо усі тонкощі. Ми вже бачимо, що зробили не так, а що було зроблено правильно. Протягом наступних чотирьох місяців будемо щось змінювати, додавати, удосконалювати”, - додав автор проекту.

Інформацію з трьох стаціонарних пунктів вже регулярно повідомляють у месенджері “Телеграм”
за посиланнями @ecomonitoring_dp, @ecomonitoring_nkp та @ecomonitoring_pvg.


Більша частина обладнання, що використовують екологи є українського виробництва, зокрема мова йде і щодо програмного забезпечення. Павло Хазан підкреслює, що автори проекту з радістю підтримають українських виробників, які можуть їм надати необхідне обладнання, але наразі у багатьох аспектах таких промисловців знайти важко.


У свою чергу, депутат Дніпропетровської обласної ради та активіст екологічного руху та один із авторів проекту Олексій Ангурець повідомив про фінансову сторону Системи та деякі плани на майбутнє.

“Фінансування йшло з обласного бюджету, загальна вартість проекту наразі складає близько 5,7 млн грн. Це набагато дешевше, ніж у інших областях України. Але ми точно будемо впевнені, що протягом найближчих двох років все буде працювати стабільно і ми не будемо хвилюватися, що щось може зламатися.
Плани на наступний рік — це розробка концепції та удосконалення роботи”, - зазначив Олексій Ангурець.


Також він зазначив, що муніципалітети з радістю співпрацюють з ініціаторами проекту, що відкриває більш широкі можливості для співпраці.


Стаціонарний моніторинговий пост у Дніпрі знаходиться на ж/м Перемога, що дозволяє спостерігати за екологією безпосередньо у одному із найбільш заселених районів міста.

За інформацією директора Департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслана Стрільця для повного охоплення області потрібно близько 50 подібних пунктів спостереження. Це дасть змогу отримувати об’єктивну інформацію про рівень забруднення повітря, адже наразі підприємства-забруднювачі нерідко надають неправдиві дані про власні викиди шкідливих речовин.

Слідкувати за екологією Дніпропетровщини можна на сайті
ecoinfo.pro, куди також передається інформація з нових моніторингових постів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...