App Store Google Play

У Дніпрі презентували масштабний проект "Система екологічного моніторингу Дніпропетровської області"

20.12.2017 17:00
У Дніпрі презентували масштабний проект "Система екологічного моніторингу Дніпропетровської області"

Сьогодні, 20 грудня, у Дніпрі презентували розроблену з нуля Систему екологічного моніторингу Дніпропетровської області, яка дозволяє моніторити рівень забруднення повітря на території регіону, повідомляє Дніпроград.

Наразі в області функціює три стаціонарні пости — в Дніпрі, Нікополі та Павлограді, а також один мобільний пост, який може моніторити необхідну інформацію у будь-якій точці області. Моніторинг ведеться за 14 показниками: діоксид сірки (SO2), діоксид азоту (NO2), монооксид вуглецю (СО), сірководень (H2S), озон (O3 ), пил (зважені речовини), температура, відносна вологість, тип опадів, інтенсивність опадів, атмосферний тиск, сонячна радіація, швидкість та напрямок вітру. Це основні забруднюючі елементи, які впливають на екологію регіону.Ми дуже вдячні Департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА, обласній раді та нашій фракції за підтримку цього проекту. У найближчий час інформація, оброблена Центром екологічного моніторингу з’явиться у інтернеті, також планується створити спеціальні віджети та додатки для мобільних пристроїв”, - повідомив один із авторів проекту Павло Хазан.Завдяки обробці інформації з доступних стаціонарних постів можна постійно контролювати та вимірювати різноманітні дані про стан повітря у окремих містах та районах.

“Це лише перший етап, ми знаходимося у тестовому режимі відпрацьовуємо усі тонкощі. Ми вже бачимо, що зробили не так, а що було зроблено правильно. Протягом наступних чотирьох місяців будемо щось змінювати, додавати, удосконалювати”, - додав автор проекту.

Інформацію з трьох стаціонарних пунктів вже регулярно повідомляють у месенджері “Телеграм”
за посиланнями @ecomonitoring_dp, @ecomonitoring_nkp та @ecomonitoring_pvg.


Більша частина обладнання, що використовують екологи є українського виробництва, зокрема мова йде і щодо програмного забезпечення. Павло Хазан підкреслює, що автори проекту з радістю підтримають українських виробників, які можуть їм надати необхідне обладнання, але наразі у багатьох аспектах таких промисловців знайти важко.


У свою чергу, депутат Дніпропетровської обласної ради та активіст екологічного руху та один із авторів проекту Олексій Ангурець повідомив про фінансову сторону Системи та деякі плани на майбутнє.

“Фінансування йшло з обласного бюджету, загальна вартість проекту наразі складає близько 5,7 млн грн. Це набагато дешевше, ніж у інших областях України. Але ми точно будемо впевнені, що протягом найближчих двох років все буде працювати стабільно і ми не будемо хвилюватися, що щось може зламатися.
Плани на наступний рік — це розробка концепції та удосконалення роботи”, - зазначив Олексій Ангурець.


Також він зазначив, що муніципалітети з радістю співпрацюють з ініціаторами проекту, що відкриває більш широкі можливості для співпраці.


Стаціонарний моніторинговий пост у Дніпрі знаходиться на ж/м Перемога, що дозволяє спостерігати за екологією безпосередньо у одному із найбільш заселених районів міста.

За інформацією директора Департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслана Стрільця для повного охоплення області потрібно близько 50 подібних пунктів спостереження. Це дасть змогу отримувати об’єктивну інформацію про рівень забруднення повітря, адже наразі підприємства-забруднювачі нерідко надають неправдиві дані про власні викиди шкідливих речовин.

Слідкувати за екологією Дніпропетровщини можна на сайті
ecoinfo.pro, куди також передається інформація з нових моніторингових постів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...