App Store Google Play

У Дніпрі від горе-матері забрали п'ятьох дітей, які жили у повній антисанітарії

19.12.2017 13:00
У Дніпрі від горе-матері забрали п'ятьох дітей, які жили у повній антисанітарії

У Дніпрі від горе-матері у лікарню забрали п’ятьох дітей, найменшій з яких нема і рочку. Те, що вони живуть в антисанітарних умовах і напівголодні, випадково виявили поліцейські, а вже після цього з’ясувалося, що про такі умови життя дітей знали і сусіди, і педагоги, і соціальні служби. Про це йдеться в сюжеті "ТСН", передає Дніпроград.

У помешканні з обдертими стінами, брудним одягом і порожнім холодильником виявили чотирьох хлопчиків 11, 9, 7 і 3 років, а також їхню 11-місячну сестричку. Правоохоронці зайшли до оселі глибокої ночі та з’ясували, що поряд із дітьми спить бабуся, а матері вдома немає. Поліцію викликали сусіди о третій годині ночі, бо власників будинку вони підозрювали у крадіжці. Побаченим копи були шоковані – діти спали серед мотлоху, а їжі вдома не було взагалі.

"Жахливі були умови, холодильник був порожній, одяг був дуже брудний. Дівчинка наймолодша – здається, більше, ніж матір, наглядали власні брати", - розповів речник патрульної поліції Дніпра Павло Карманов. 

Усіх малих забрали у лікарню, де їх помили та перевдягли. У найгіршому стані була найменша дівчинка.

"Дитині після кожного випорожнення має змінюватися памперс. Цього не робилося, може, два-три дні, важко сказати. Діти були доставлені в брудній білизні, вони не перевдягалися, може, тиждень", - розповіла завідувач педіатричним відділенням міської дитячої лікарні № 6 Галина Корнілова.

Сусіди твердять, що про антисанітарію та голодне життя дітей знали, і чим могли – допомагали.

"Страшні, голодні! Ото позбираю яблука – туди тягну відро. Як налетять усі – звісно, голодні! В них ніякої радості в житті нема", - каже Олександр Михайлов.

Батько з родиною не живе, а бабуся та матір дітей тепер стривожені через те, що патрульні їх знеславили. 28-річна жінка вагітна шостою дитиною та не розуміє, чому в неї забрали перших п’ятьох.

"У дітей, в принципі, все є! У кожного ліжко, у старших є письмовий стіл новий", - твердить вона.

Бабуся додає, що в дітей були пельмені, мандарини та хліб і заперечує слова патрульних про цілковиту відсутність їжі.

"А я кажу – було", - наголошує вона. Однак всередину хати жінки журналістів не пускають. 

У школі зізнаються, що в соцслужбу про родину повідомляли давно, бо діти ж від’їдались у тутешній їдальні, а одяг їм збирали по всіх класах. На заняття старший майже не ходив, бо мав доглядати молодших.

"Завжди в напівголодному стані. Ми збирали їм тут булочки, яблука, хліб, одяг приносили, щоби вдягнути дітей цих", - твердить директор школи Світлана Ярошенко.

Соцслужби тримали родину на обліку вже рік, бо раніше вже був випадок, коли діти наковтались пігулок, і з отруєнням їх забирала швидка. Мати обіцяла доглядати їх краще, це раз на півроку перевіряли соцпрацівники.

"Не було загрозливих ситуацій, коли терміново потрібно було вживати заході", - пояснила начальник районної служби у справах дітей Майя Гулідова. 

Наразі посадовці не налаштовані на те, аби повертати малечу в такі умови, як у них вдома. Двоє старших поки що в реабілітаційному центрі, менших незабаром з лікарні відвезуть у притулок. Більше нема куди, бо рідний батько забрати їх до себе відмовився.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...