App Store Google Play

Що очікувати українцям від курсу долару в 2018 році - висновок експерта

19.12.2017 16:20
Що очікувати українцям від курсу долару в 2018 році - висновок експерта

Сьогодні, 19 грудня, дніпрянам розповіли що очікувати від курсу валюти в Україні. Про це повідомляє Дніпроград зі слів президента Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимира Косюги.

Курс долару останні роки є хвилюючою темою для усіх українців. Останній тиждень на валютному ринку дуже не стійка ситуація, динаміка під кінець року для курсу гривні стала негативною, Національний банк опустив курс гривні відносно решти валют. Приріст долару до гривні був 30-50 копійок на день.

Як зазначив Володимир Косюга, поведінка валюти обумовлена декількома факторами. Один із них: у країни зберігається від'ємне торгове сальдо, ми купуємо за валюту більше товарів, ніж за неї продають. Дефіцит валюти у цьому випадку грає роль, якщо у нас нема інших джерел: інвестицій чи кредиту МВФ. Очікуваний кредит МВФ Україна вже не отримає, а інвестиційна діяльність зараз не така активна, як планувалось раніше. Також грає роль наявність «вільної» гривні, що її частину намагаються конвертувати в іноземну валюту, аби зберегти і убезпечити свої доходи.

Українцям оголосили, що наступного року очікується підвищення мінімальної заробітної плати. З першого погляду це підвищить соціальні стандарти у нашій державі, але негативною стороною є те, що відповідно будуть підійматися і гривневі ціни. Україна ще не отримала гроші в ринковому обороті, а імпортери вже стали закладати підвищений курс і, відповідно, зросли ціни. Також підвищена заробітна плата входить у вартість продукції. Це все збільшує тиск на ринок.

«Найближчі свята знизять ділову активність. Гривня буде спрямовуватися не на покупку іноземної валюти, а на формування святкових столів, подарунків, відповідно буде збільшуватися торгова виручка і ажіотаж спаде. Ближче до Нового Року і 10 днів після у нас буде зворотня тенденція, бо свята вимагають грошового вливання, тобто будуть витрати, а не дохід. Також частина населення понесуть свої заощадження в іншій валюті, щоб купити гривню і це зіграє роль. Протягом місяця слід чекати нерадикального зниження курсу долара, втім, до курсу 25 гривень/долар ми вже не опустимося», - впевнений президент Асоціації «Дніпровський банківський союз».

Новий Рік, на думку Володимира Косюги, українці зустрінуть у вилці 27-28 гривень, і це буде тривати до кінця лютого. Прогноз на наступний час поки що неможливий. Якщо в подальшому не відбудеться ніяких потрясінь на політичній арені, то курс буде в межах 28 гривень. Далі все залежатиме від відносини зі зовнішніми кредиторами і з тими нововведеннями, які нам приготував уряд на внутрішньому ринку.

"Є шанси втриматися в межах до 30 гривень до наступного Нового року, але протриматись на такій позиції буде набагато важче, ніж в цьому році, бо на продукти, які виробляє Україна, на зовнішньому ринку ціни падають. Відповідно зменшиться надходження іноземної валюти в Україну і тиск на валютний ринок також буде", - коментує банкір.

Українцям радять бути готовими, що будемо бачити долар у наступному році за умови позитивного сценарію близько 30 гривень, при негативному - 32 гривні й більше. Це прогноз ще не точний, все залежить від політичного стану, який буде в наступному році, а це спрогнозувати неможливо, принаймні в рамках економіки.

Нагадаймо, що на підвищення зарплати комунальникам Дніпра у наступному році виділять 200 млн.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...