App Store Google Play

У Дніпрі пройде виставка «Жіночі історії в переселенні»

15.12.2017 13:00
У Дніпрі пройде виставка «Жіночі історії в переселенні»

Завтра, 16 грудня, у Дніпрі відбудеться відкриття виставки під назвою "Жіночі історії в переселенні".  Про це повідомляє Дніпроград зі слів авторки проекту Ірини Харламової та директору галереї Артсвіт Ірини Полікарчук.

У Дніпрі та області зареєстровано більше 80 000 вимушено переселених осіб, більшість з них – жінки з дітьми і пенсіонери. Окрім того, Дніпропетровська область одна з найбільш постраждалих внаслідок проведення АТО: багато сімей втратили дітей, батьків, коханих людей.

Авторка проекту Ірина Харламова досліджує роль жінки в переселенні. Вона сама має подібний досвід та була соціальною працівницею у благодійному фонді, де допомагала родинами, які через війну залишили дім.

“Найбільше внутрішніх протиріч, - розповідає Ірина, - мені приносило відчуття, що я не можу допомогти вирішити важливі проблеми людей: питання постійного житла та працевлаштування. Я робила багато паперової роботи, і всі мої дії видавалися мені дрібницями. В певний момент я почала збирати історії жінок, яких зустрічала. Звичайно, це не вирішить проблем. Проте мені хотілося актуалізувати голоси жінок. За моїми спостереженнями, вони часто є рушійною силою та займаються питаннями соціалізації та інтеграції родини на новому місці”.

Як зазначає авторка, даний проект відрізняється від інших проектів про переселенців, оскільки всі намагаються донести ідею легкості та історію успіху, але у житті не все так безхмарно. Переселенці стикаються з масою проблем, дискримінацією, напругою зі сторони суспільства і ця виставка відкриє двері у світосприйняття людей, що мають цей досвід.

Виставка буде освітлювати досвід трьох героїнь. Історії зображені анонімно, відеоряд буде показано від першої особи, що супроводжується історією героїні. Під час показу галерея, у якій буде проходити експозиція, буде розділена на три частини, відео можна буде прослухати за допомогою навушників.

Відкриття проекту відбудеться 16 грудня о 18:00 у галереї Артсвіт, що за адресою вул. Січових Стрільців, 4а. Виставка буде тривати невідомий проміжок часу, як зазначає директор галереї, але до 29 грудня включно бажаючі мають змогу відвідувати виставку у дні роботи закладу (з вівторка по суботу з 11:00 до 19:00). Вхід вільний.

Нагадаймо, що у неділю відбудеться відкриття виставка "Два століття - Одна війна" у Музеї АТО.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...