App Store Google Play

Об’єднані громади Дніпропетровщини стали лідерами України за рівнем фінансової спроможності

12.12.2017 11:00
Об’єднані громади Дніпропетровщини стали лідерами України за рівнем фінансової спроможності

Експерти офісу реформ при Мінрегіоні проаналізували доходи й видатки 366 об’єднаних громад країни. У рейтингу ТОП-20 найуспішнішими визнані Слобожанська, Богданівська та Вербківська об’єднані громади Дніпропетровщини. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, передає Дніпроград. 

«Реформа децентралізації, ініційована Президентом України Петром Порошенком, охоплює все більшу територію Дніпропетровщини. Громади мають можливість розширити свої повноваження та отримати додаткові ресурси на розвиток, – зазначив Валентин Резніченко. – Найуспішнішими є ті громади, які постійно нарощують власні доходи та залучають інвестиції.Серед таких – Слобожанська, Богданівська та Вербківська. За рівнем фінансової спроможності вони визнані лідерами на всеукраїнському рівні».

Загальний рейтинг формували на підставі аналізу чотирьох показників – власні доходи й капітальні видатки на одного мешканця, рівень дотаційності бюджетів та видатків на утримання апарату управління. 

Зокрема, власні доходи на одного мешканця у Слобожанській громаді становлять 14,1 тис грн, у Богданівській – 8,7 тис грн, у Вербківській – 8,9 тис грн. 

Загалом у громадах Дніпропетровщини, утворених торік, власні доходи на одного жителя збільшилися у 2,3 рази, у громадах, об’єднаних у 2015 році, – зросли майже на 23%. На розвиток територій вони спрямували майже 225 млн грн. 

За результатами моніторингу, до десятки національних лідерів увійшла й Новоолександрівська об’єднана громада. 

Оцінку фінансової спроможності 366 громад України провели за результатами моніторингу виконання місцевих бюджетів за три квартали 2017 року. 

Сьогодні на Дніпропетровщині 57 об’єднаних громад.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...