App Store Google Play

Респіратори, димові шашки та рожеві окуляри: у Дніпрі під ОДА протестували проти промислових гігантів

07.12.2017 15:00
Респіратори, димові шашки та рожеві окуляри: у Дніпрі під ОДА протестували проти промислових гігантів

Рожеві окуляри, плакати з гучними гаслами, респіратори, захисні маски та димові шашки. У Дніпрі небайдужі містяни вийшли під вікна обласної ради на протест проти забруднення повітря промисловими гігантами області. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Акцію протесту влаштували громадські організації "Правозахисна група «СІЧ", "Форпост", "Спільнота активної молоді САМ", "Екологічний простір України" та інші. Яскравим протестом активісти привернули увагу обласної влади та містян щодо катастрофічного стану екології в країні. Адже рівень забруднення повітря в Україні у три-чотири рази вищий, ніж у Євросоюзі. А якщо брати Дніпропетровщину, як одну з найбільш забруднених областей, то мова йдеться про десятки разів. 

"Оксиди вуглецю, що поступають в атмосферу, сірки, азоту, вуглеводні, з'єднання свинцю, пил надають різну токсичну дію на організм людини. Впливають на здоров'я, погіршується якість продуктів сільського господарства, є вплив на клімат і стан озонового шару Землі, гине флора і фауна. На алергію страждають все більше людей, кількість онкохворих дітей теж росте, мешканці міста потерпають від захворювань серцево-судинної та дихальної систем. Ніхто не рахує ті збитки, які несе громада. Ми закликаємо депутатів звернути увагу на проблему критичного забруднення навколишнього середовища, адже вона давно вийшла за межі інтересів екологічних та політичних організацій і набула масштабу стихійного лиха", - наголосив учасник акції, громадський активіст Владислав Мельничук.

Учасники мітингу символічно вдягли рожеві окуляри, маски, респіратори, запалили димові шашки та тримали банери з гаслами "Рожеві окуляри не чистять повітря", "Директиви ЄС на захист екології України", "Вимагаємо правду про екологічний стан України". Також дніпряни закликали усіх небайдужих підписати електронну петицію.

"Рожеві окуляри - це символ неусвідомленості населення щодо тих екологічних проблем, які є насправді в країні, зокрема і в області. Ми відбили наші вимоги в петиції до Президента України, в якій вимагаємо щотижневе публічне оповіщення населення про реальну ситуацію екології, також вимагаємо моніторинг чистоти повітря. Та найголовніше - переглянути екологічні ставки податків. Зараз підприємства дбають про екологію на рівні соціальної відповідальності. Ми вимагаємо збільшити для промислових гігантів екологічні податки та штрафи", - розповів представник "Екологічного простору України" Сергій Голота.

Еко-активістів підтримали й у ДніпроОДА. Депутат, голова Громадської екологічної ради ДніпроОДА Олексій Ангурець наголосив, що адміністрація разом з обласною радою весь час тримає руку на пульсі щодо питання невиконання природоохоронних заходів підприємств. 

"Головна проблема - серйозний негативний вплив великого бізнесу, зокрема промислової групи-забруднювачів, яка ставить фінансовий прибуток понад здоров'я населення та чистоту навколишнього середовища. З цим питанням на сьогодні не може впоратися ні місцева, ні центральна влади. Тому в цьому питанні дуже важлива громадська позиція. Тільки разом ми зможемо тиснути на бізнес, щоб забезпечити виконання екологічних норм", - підтримав екологічний протест депутат, голова Громадської екологічної ради ДніпроОДА Олексій Ангурець.

Нагадаємо, під час одинадцятого пленарного засідання обласної ради депутати прийняли регіональну Стратегію енергозбереження, енергоефективності та розвитку відновлювальних джерел енергії у Дніпропетровській області на 2018-2035 роки, яка спрямована на підвищення рівня енергоефективності та покращення екології. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...