App Store Google Play

Добровольці: отримати нам статус УБД наразі юридично майже неможливо

06.12.2017 20:30
Добровольці: отримати нам статус УБД наразі юридично майже неможливо

Сьогодні, 6 грудня, під час прес-конфенції добровольці та правозахисники розповіли про ситуацію навколо нормативно-правового регулювання статусу учасників добровольчих рухів в Україні та проблеми, які загрожують їм у разі ігнорування цього питання з боку держави, повідомляє Дніпроград.

“Я маю масу відповідей на запити, які я робив у Міністерство оборони, МВС, СБУ, Державну комісію у справах ветеранів війни. І всі вони кажуть тільки одне: це не наші повноваження, по-перше, а по-друге, питання по добровольцям наразі законодавчо не врегульовано. За чотири роки війни наша нова влада так і не спромоглася узаконити наш статус” , - повідомив доброволець, колишній боєць “Правого сектору” та “Дніпра-1” Олександр Писаревський.

Окрім цього, боєць звернув увагу на те, що за нинішнє законодавство не тільки не регулює статус добровольців, а і дає можливість правоохоронним органам у будь-який час затримати їх за участь у незаконних збройних формуваннях. Це питання у свій час піднімав військови прокурор Матіос, який також був здивований чому держава за роки війни не змогла врегулювати це питання.

Наразі добровольці можуть отримати статус УБД лише у тому випадку, якщо приєднаються до тих чи інших силових структур, які беруть участь у бойових діях. Але багато хто з добровольців з тих чи інших причин не приєдналися до бойових підрозділів і залишаються без будь-яких преференцій з боку держави.

У свою чергу правозахисники пропонують декілька шляхів вирішення питання надання статусу учасника бойових дій.

“Згідно із Конституцією, кожен громадянин України має право на захист. У випадку агресії щодо України люди можуть самоорганізовуватися для захисту країни. Але протягом кількох років статус добровольців не регулювався. І тільки у 2017 році у Законі України “Про статус ветеранів війни” юридично визнали поняття “доброволець”. Але такі люди мають право на отримання статусу лише у тому випадку, якщо вони увійдуть до складу одного із силових відомств”, - повідомив юрист Правозахисної групи “СІЧ” Володимир Плетенко.

Таким чином, держава відрізала від можливості отримання статусу УБД декілька тисяч осіб. Правозахисники радять добровольцям звертатися у суди та доводити там факт своєї участі у бойових діях на Донбасі. Це не гарантує отримання посвідчення, але прецедент для подальшого руху у регулюванні питання щодо добровольців. Це також і створить певний стимул для політичних сил, які мають зі своєї подачі розпочати процес створення того законопроекту, який допоможе добровольцям зафіксувати свій статус і позбутися можливого переслідування з боку правоохоронних органів.

“Ми звертаємося до дніпровських депутатів аби вони розпочали законотворчий процес. Для нас важливе не саме посвідчення, а сам статус, адже сьогодні всі добровольці є членами незаконних збройних формувань і з юридичної точки зору ми беззахисні”, - підсумував Олександр Писаревський.

Нагадаємо, що Дніпропетровська облрада визнала декілька десятків добровольців учасниками бойових дій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...