App Store Google Play

У Дніпрі презентували стратегію розвитку енергоефективності та відновлювальних джерел енергії до 2035 року

22.11.2017 14:20
У Дніпрі презентували стратегію розвитку енергоефективності та відновлювальних джерел енергії до 2035 року

Сьогодні, 22 листопада, у приміщені Дніпропетровської обласної ради відбулася конференція, під час якої була презентована регіональна Стратегія енергозбереження, енергоефективності та розвитку відновлювальних джерел енергії у Дніпропетровській області на 2018-2035 роки, повідомляє Дніпроград.

У конференції взяли участь представники об’єднаних територіальних громад, міст, селищ та районів області, а також співробітники міжнародних організацій, які займаються впровадженням енергоефективних технологій в Україні.

Як зазначив заступник голови облради Валерій Безус, Дніпропетровщина є потужним двигуном української економіки завдяки розвиненій промисловості та аграрному сектору, але і водночас споживає колосальні енергетичні ресурси, що впливає на економіку та екологію регіону. Тому не дивно, що розвиток питання енергоефективності наразі є одним із найбільш актуальних для інтересів громад області.

“Ця стратегія передбачає координацію усіх гілок місцевого самоврядування. Ми вже почали поступово готувати ґрунт для її реалізації. Всі ми знаємо сильні та слабкі сторони регіону. Дніпропетровщина - це дуже потужний регіон. Завдяки високому рівню індустріалізації, ми виробляємо 10% (215,2 млрд грн) ВВП України. Ми маємо майже повний діапазон промисловості, але це покладає на нас великі витрати на енергетику та усі побічні з нею питання”, - зазначив Валерій Безус.

Наразі рівень урбанізації області складає 83,61% при середньому показнику по Україні у 69%. На Дніпропетровщині 20 міст 40 смт та 1435 сіл, 78031 тис. кв. м. житлового фонду. Регіон є ключовим споживачем енергетичних ресурсів, споживання паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР) складає 25,4 млн тонн умовного палива, природного газу — 5, 47 млрд кубометрів газу (6,3 млн т.у.п). Все це означає, шо Дніпропетровська область має великий ресурс у сфері енергозбереження та енергоефективності, який може скласти до 50%.

“Головна мета нашої стратегії — гарантування енергетичної безпеки області та підвищення рівня енергоефективності за рахунок втілення заходів раціонального використання ПЕР у бюджетній сфері, ЖКГ та промислово-господарському секторі”, - додав Валерій Безус.

Окрему увагу приділили і залученню фінансування з боку міжнародних інвесторів, які наразі зацікавлені у співпраці із населеними пунктами регіону. Під час конференції представники міжнародних компаній зазначили, що фінансування у європейських організацій є, і вони готові виділяти його на реалізацію проектів в Україні, але для цього не вистачає сталого підходу цього питання зі сторони місцевих органів влади.

Проте, є ряд успішних проектів, які реалізовані за участі іноземних інвесторів. Завдяки діяльності німецької організації GIZ за останній час було залучено 27 мільйонів гривень інвестицій в міста. Також було реконструйовано 14 освітніх, 3 соціальних та 2 медичних установ у Дніпропетровській області. 

“Оскільки ми займаємося реконструкцією цих будівель, особливу увагу ми приділяємо їх енергоефективності. На всіх об’єктах є утеплені фасади, вікна, дах та фундаменти. Проте, ми часто стикаємося із тим, що місцеві компанії, які виграють наші тендери, під час будівництва порушують стандарти утеплення. Це пов’язано із тим, що українські компанії не мають досвіду у цій сфері. У зв’язку з цим ми проводимо для них постійні воркшопи та навчаємо їх. Будівельники повинні розуміти, що якщо помилитися при теплоізоляції, вона може серйозно нашкодити будівлі”, - повідомив представник організації GIZ Ігор Штайнке.

Валерій Безус також додав, що наразі жодний муніципалітет в Україні не спроможний закрити усі свої потреби за власний рахунок, тому залучення іноземних інвестицій є однією із умов розвитку населених пунктів. 

Окрім цього у програмі регіональної стратегії передбачено інформаційну роботу із населенням області, адже у спадок від радянської системи багатьом українцям дістався менталітет, в якому не було місця таким поняттям як енергозбереження. Особливо це стосується сфери водопостачання та водвідведення. Наразі мало хто із громадян розуміє, що на це витрачаються великі ресурси, особливо енергетичні. 60% вартості води складають витрати на електроенергію, тому її економія також займає важливе місце у стратегії енергоефективності.

Розглянути та прийняти регіональну стратегію на 2018-2035 у Дніпропетровській області мають вже 1 грудня на сесії обласної ради. 

Нагадаємо, у жовтні обласна рада обговорила питання навколо критичної ситуації з водоканалами.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...