У Дніпрі боротимуться з вчиненням насилля в сім'ї за допомогою профілактичний інтерактивних занять для дітей. Про це сьогодні, 14 листопада, кореспонденту Дніпрограда розповіли фахівці.
Вчинення насилля – розповсюджена та закрита проблема. За статистикою, 2017 року у Дніпрі було складено більше 7 тисяч протоколів. Крім того, велика частина потерпілих, серед яких 90% жінок, не звертаються до поліції.
«Порівнюючи з 2015 роком, у 2016 зросла кількість звернень осіб, над якими вчиняють насилля. У 2017 року збільшилась кількість протоколів за даним фактом», - пояснила в.о. начальника відділу ювенальної превенції Анна Карпеченкова.
Вже 14 дітей стоять на обліку як особи, які вчинили злочин в сім’ї. Зазвичай, жорстокість застосовується проти матері або бабусі. Такі підлітки знаходяться на обліку в поліції та психологів, однак цей механізм, за словами фахівців, на сьогодні неефективний.
«Прояви до насилля зароджуються у дитинстві та з часом можуть знайти своє втілення. До нас привозять жінок в крайніх випадках – з сильними побоями. Крім того, нерідко з ними потрапляють діти в синцях. Наразі 285 жінок постійно відвідують психологічну терапію. Однак ми розробили профілактичний інтерактив для дітей. Він включає 92 заняття на рік та охоплює близько 10 тисяч юних учасників», - зазначила голова БО «100% життя» Людмила Коломоєць.
Також діти, які візьмуть участь в інтерактивній грі зможуть спробувати свої сили в конкурсі на кращий соціальний відеоролик з теми «Сім’я без насильства». Переможці обов’язково отримають призові нагороди.
«Патрульні продовжують проводити заняття для школярів 10-11 класів та студентів з різноманітних тем, які стосуються знущань, образ, штовхань, підглядань у роздягальнях. Завдання – навчити дітей гуманної та правильної моделі поведінки, адже діти найчастіше копіюють ситуацію в родині», - додала старший інспектор з особливих доручень ЗЗТ УПП Наталія Очеретяна.
Нагадаємо, що у Дніпрі для жінок проходили курси самооборони, які допоможуть захистити від насилля вдома та на вулиці.
Автор: Людмила СТУПАК