Команда Правозахисної групи «СІЧ» видала першу методичку, що допоможе забезпечити права воїнів, які захищають Україну у новітній Війні за Незалежність.
Про це на своїй офіційній сторінці в мережі Фейсбук повідомив народний депутат Андрій Денисенко, за участі якого була створена і видана методичка першим накладом у тисячу екземплярів.
Увесь він піде на установи, заклади, громадські об‘єднання, які так чи інакше пов‘язані з реалізацією прав учасників бойових дій рідного для Андрія Денисенка 26-го виборчого округу у Дніпрі, а до кінця року в ПГ «СІЧ» обіцяють забезпечити цією книжкою всю Січеславщину.
У ближчих планах правозахисної групи також видання посібнику саме для чиновників, які працюють в цій галузі та стикаються з низкою складних організаційних і правових проблем.
За 3,5 роки роботи ГО «Правозахисна група «Січ» надала правову допомогу понад 6000 людей, серед яких - бійці та ветерани АТО, члени їхніх родин, переселенці, колишні полонені, заручники, волонтери, в’язні та громадяни у складних життєвих обставинах.
«Я пишаюся тим, що своєю допомогою можу долучитися до їх справи», - підкреслив Андрій Денисенко, коментуючи приємну новину від правозахисної групи, очолюваної колишнім політв’язнем Дмитром Ревою.
Він пригадав, як на Різдво 2011 року раптом став правозахисником, отримавши у підопічні ув‘язнених тризубівців, яких режим Януковича призначив терористами, обвинувативши у підриві пам‘ятника Сталіну у Запоріжжі. Вже за чотири місяці всі вони вийшли на свободу.
У 2012 році після вибухів у Дніпрі Андрій Денисенко долучився до кампанії захисту Дмитра Реви, кинутого за грати лише тому, що він працював у штабі одного з опозиційних політиків, партію якого папєрєднікам кортіло звинуватити у терактах. Дмитро вийшов на свободу, провівши в ув’язненні 22 місяці.
«Саме в цьому процесі спільно з Оксаною Томчук, Віталієм Погосяном і Дмитром Ревою ми заклали фундамент Правозахисної групи Січ, яка живе, розвивається та веде вже нас за собою», - наголосив Денисенко.
Згадав дніпровський політик-правозахисник і боротьбу за звільнення в‘язня банкової Валерія Гарагуца, а також активістів, які постраждали від свавілля поліції 26 січня 2014 року у Дніпрі.
Після цього були десятки справ і сотні судових засідань у захисті патріотів, добровольців і захисників України. 32 патріота були звільнені з-за грат за особистої участі нардепа Денисенка.
Серед важливих і резонансних справ, в яких брали участь правозахисники «СІЧІ» - блискуча участь Віталія Погосяна у відстоюванні прав потерпілих та чесного імені десантників 25 бригади, загиблих у збитому росіянами над луганським аеропортом Іл-76, а також захист Оксани Томчук у сумнозвісному політичному процесі над Геннадієм Корбаном.
Усіх, хто потребує методичної літератури, правозахисники просять звертатись до ПГ «СІЧ», або дзвонити за телефоном 0687620009
Автор: Орина ВАЩУК