App Store Google Play

Мешканці Дніпропетровщини сплачуватимуть пеню за невчасну оплату комуналки

13.11.2017 12:20
Мешканці Дніпропетровщини сплачуватимуть пеню за невчасну оплату комуналки

В Україні вводиться пеня за прострочення оплати житлово-комунальних послуг. Про зміни, які очікують мешканців Дніпропетровщини кореспонденту Дніпрограда розповіли фахівці.

Закон про житлово-комунальні послуги ухвалили у Верховній Раді 9 листопада 2017 року. Він має вступити у дію в наступному році.

«Уряд поставив крапку у перекладанні відповідальності за житлово-комунальні послуги на власників квартир. Раніше не думали про ремонт і безпеку. Тепер зникає поняття балансоутримувача, а вся відповідальність лягає безпосередньо на мешканців. Очевидно, що закон буде змінюватися і доповнюватися, адже яким чином мають регулюватися ці процеси чітко не встановлено», - пояснив депутат Дніпровської міськради, організатор проекту «Школа управління для жителів багатоповерхівок» Сергій Нікітін.

Окрема норма зафіксована у статті 26 даного законопроекту та передбачає пеню за кожний день прострочення після дати, до якої житлово-комунальні послуги повинні бути сплаченими.

Пеня нараховуватиметься в розмірі однієї сотої відсотка за кожен день прострочення.

«Це чергова спроба донести думку, що дім – не обмежується простором квартири. Не потрібно у всіх недоліках звинувачувати постачальників. Відтепер споживачі, тобто мешканці будинку мають укладати договір на кожну окрему послугу та сплачувати її. Таким чином споживачі та постачальники взаємовідповідальні», - зазначив юрист Антон Деньгуб.

Відповідальність за організацію та фінансування аварійно-ремонтних робіт покладається на органи місцевого самоврядування. В той же час, це не прямий обов’язок чиновників Дніпровської міськради. Депутатський корпус має лише розробити механізм виконання та систему регулювання.

Нагадаємо, що цьогоріч дніпряни платять за комунальні послуги на 16% більше, ніж торік.

Теги: закон, ЖКП, пеня

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...