App Store Google Play

Транспортне питання Підгородного: проблема міста чи корупційна гра перевізників?

09.11.2017 17:00
Транспортне питання Підгородного: проблема міста чи корупційна гра перевізників?

У відповідь на публікацію "Чи потрібно Підгородньому 11 маршрутів до Дніпра?" редакція Дніпрограда отримала чимало звернень як від простих мешканців Підгородного, так і від громадських активістів, які звернули увагу на певні розбіжності між реальною ситуацією з транспортним забезпеченням міста і реакціями на неї обласних чиновників та громадських активістів з Дніпра.

Мешканці Підгороднього, значна кількість яких працюють в обласному центрі, скаржаться на справжнє транспортне свавілля, яке влаштовують під прикриттям ОДА перевізники, що мають преференції. Зокрема, як повідомили редакції місцеві мешканці, людей змушують їздити з пересадками, які забирають чимало часу та грошей, деякі маршрути існують лише на папері, а деякі – не дотримуються графіку. Підгороднянці переконують, що обома руками за оптимізацію транспортної мережі з мінімальними незручностями як для мешканців обласного центру, так і для них, втім перевізники і чиновники вирішують по-своєму.

Погоджуючись, з тезою, висловленою громадським активістом Іваном Васючковим, що більше десяти маршрутів для невеличкого Підгородного з кінцевими зупинками у центрі Дніпра - то перебір, мешканці містечка поблизу Дніпра дивуються, чому посадовці, змінюючи транспортну сітку, роблять це без урахування думки мешканців Підгородного і навіть без наявної концепції, якої, попри розмови, не існує навіть на папері.

Натомість на папері, але не в реальності, існує, зокрема маршрут №239. А ще існує ціла низка дублюючих маршрутів, які самі ж мешканці пропонували скоротити. Втім, обласна влада, яка і відповідає за міжміські перевезення, надала преференцію на дію дублюючих маршрутів АТП 11205, власником якого є колишній депутат міської ради Дніпра Тарас Жуков.

Звертає на себе увагу і той факт, що облік пасажиропотоку для "оптимізації маршрутної мережі" проводився влітку – в сезон канікул та відпусток. Та й здійснювався він недбало, переконує активіст ГО «Аналітичний центр Підгородного»  Олександр Сікора.

«Облік пасажирів проводили студенти. З того, що моніторили ми по Підгородному, можна зробити висновок, що так собі: той не доїхав, той не поїхав, той заснув. Перевізникам цікаво показати саме низькі цифри», - говорить Сікора.

За пропозицією колишнього начальника відділу транспорту ОДА, яку підтримали мешканці Підгородного, транспортна сітка передбачала зменшення кількості маршрутів за рахунок ліквідації дублюючих; з центра Дніпра вони мали переміститись в район Старомостової площі та автовокзалу; проходити маршрути мали через Центральний та Амурський мости.

Втім, після раптового звільнення керівника управління і долучення до розробки сітки ГО «Громадський контроль», ситуація змінилась. Запропонована Іваном Васючковим транспортна сітка передбачає зменшення кількості маршрутів у Підгородне лише на один – й без того недіючий. А от дублюючі маршрути АТП 11205 отримують преференції щонайменше на рік, разом із правом збільшення кількості машин, які їздитимуть до центра Дніпра.

«Ми не заперечуємо проти перенесення тупику на станцію Лівобережну на Слобожанському проспекті! Але всіх - то всіх. Кінцеві зупинки в центрі мають маршрутки №242,244,245,259,260. Це п'ять, а не одинадцять. На автостанцію "Лівобережна" переноситься тільки 242, до речі зараз це маршрут Північтрансу, який чиновники ОДА неодноразово погрожували вигнати з міста взагалі. А №244, 245, 259, 260, які обслуговує АТП 11205 до конкурсу не включені і мінімум на рік залишаються в центрі, більш того пропонують на 260 маршрут додати кілька машин. Маршрутки №235, 236, 237, 238, 239, 243 мають кінцеву по факту на вул. Пастера біля площі Старомостова, чи це центр - питання. Їх прибирають», - розповів активіст.

Ще одна умова, висунута "реформаторами-оптимізаторами", яка поставила в глухий кут і редакцію Дніпрограду - заборона проміжних зупинок. Згідно нової концепції (яку, нагадаємо, ніхто так і не оприлюднив) між Підгородним і кінцевою станцією Лівобережною брати чи висаджувати пасажирів приміські маршрутки не зможуть.

«Оскільки проміжних зупинок не передбачено, щоб доїхати до Байкальскої з напрямку Підгородного, Новомосковська, Павлограда пасажиру потрібно повз Байкальску доїхати до станції Лівобережна (+10 хв), зробити пересадку у зворотному напрямку (у годину пік +10 хв) ще раз заплатити за проїзд і доїхати до Байкальської міською маршруткою (+10 хв). 30 хвилин задоволення», - пояснює Олександр Сікора.

Дана сітка, певен він, прописана під великі підприємства-монополісти, які просто поділять ринок між собою, знехтувавши достовірністю обліку пасажиропотоку та не враховуючи соціальний бік питання.

Днями в ОДА відбулося чергове обговорення ситуації з приміськими маршрутами, зокрема і з Підгородного. Чи вдасться пасажирам, перевізникам та владі порозумітись – покаже час.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...