App Store Google Play

У Дніпрі Патріарх УПЦ КП Філарет відвідав єврейський центр «Менора»

06.11.2017 20:00
У Дніпрі Патріарх УПЦ КП Філарет відвідав єврейський центр «Менора»

У неділю, 5 листопада, у Дніпрі Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет завітав до єврейського культурного центру «Менора». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з посиланням на сторінку директора «Ткуми» Ігоря Щупака у Facebook.

Патріарх УПЦ КП здійснив історичний візит до центру «Менора», де зустрівся з представниками єврейської та української громад міста, лідерами єврейського національно-культурного відродження. Після урочистостей у залі «Синай» та прийому у головного рабина Дніпра і регіону Шмуеля Камінецького Патріарх оглянув експозицію музею Голокосту.

«Особливу увагу предстоятель УПЦ КП приділив експозиціям нашого музею, присвячених духовним джерелам юдаїзму та християнства, а також трагедії Голодомору і «Великого терору», Голокосту і драматичним подіям історії українського, вірменського, кримськотатарського, польського народів», - зазначив Ігор Щупак.

Думки Патріарха про війну на Сході України, висловлені під час зустрічі, перегукувались зі словами Рабина Шмуеля Камінецького про єдність євреїв та українців в часи важких випробувань України.

«Якщо українці і євреї єднаються – то це велика сил, яка є найбільшим ударом для агресора» – підкреслив предстоятель УПЦ КП.

Патріарх Філарет згадував часи диктату комуністичної партії, КДБ і той моральний вибір, який поставав перед кожним духовним лідером та громадським діячем.

«У залі «Праведники народів світу» Його Святості приємно було побачити світлину з історичного візиту керівників церков і релігійних конфесій до Канади, що був пов’язаний із вшануванням духовного подвигу рятування євреїв від Голокосту у ХХ столітті очільником Греко-Католицької церкви митрополитом Андреєм Шептицьким», - йдеться у дописі.

Також Патріарх Київський і всієї Руси-України згадав часи Революції гідності та Майдану, коли Синод УПЦ прийняв рішення не молитись за злочинну владу Януковича.

Ігор Щупак переконаний, що візит лідера УПЦ до однієї з найвпливовіших в Україні та Європі Дніпровської єврейської общини свідчить про унікальні зрушення в українському суспільстві, про формування модерної української політичної нації та міжнаціонального й міжрелігійного порозуміння.

Учасники зустрічі, незалежно від національної та релігійної приналежності, були вдячні за благословення на добрі справи.

Нагадаємо, що Патріарх Філарет приїхав до Дніпра, аби освятити новозбудований храм на честь Ікони Божої Матері «Несподівана радість». До того ж, він нагородив волонтерів області, які допомагають воїнам на передовій та в тилу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


останні новини

Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...