App Store Google Play

Що стоїть за звинуваченнями сина Авакова

04.11.2017 10:30
Що стоїть за звинуваченнями сина Авакова
31 жовтня ЗМІ повідомили про обшуки у сина Арсена Авакова Олександра в рамках справи про закупівлі рюкзаків для МВС.

Я не думаю, що це помста. Але ми повинні розуміти, що є два центри прийняття рішень і вони протидіють. Я кажу про президента і міністра внутрішніх справ Авакова. Їх протистояння – це щось нове, оскільки Аваков вибудовує власну вертикаль і це не подобається президенту, який робить те саме.

Загострення їх конфлікту відзначено багатьма подіями після вибухів складів у Вінницькій області, коли оточення Авакова зажадало відставки Муженка. В оточенні президента це сприйняли як спробу тиску на нього особисто.

Але в цілому ситуація виглядає так: загострення триває і той факт, що всю цю спецоперацію проти сина Авакова почали в момент відсутності президента і прем'єра в країні, дозволяє мені говорити, що, ймовірно, це було якимось чином з ними погоджено.

Думаю, що за допомогою цієї операції намагалися спровокувати Авакова на те, щоб він зробив якісь помилкові дії. Наприклад, пішов на силову ескалацію і таким чином дискредитував себе: вивів Національну гвардію звільняти сина, його б звинуватили в державному перевороті або спробі, і на підставі цього спробували б змістити.

Крім того, вся ця ситуація дуже цікаво загострилася після візиту Волкера в Київ. Ми знаємо, що зараз стоїть питання про те, що можливо до Нового року буде резолюція Радбезу ООН про введення миротворців, але ми не знаємо, на яких умовах вона може бути прийнята.

Ми пам'ятаємо, що першій зустрічі Волкера з Сурковим передувало прийняття Верховною Радою рішення про пролонгацію особливого порядку місцевого самоврядування ОРДЛО. Ми це все знаємо. Ми знаємо про те, що є Мінські угоди і ряд нормативно-правових законопроектів, що дозволяє їх реалізувати. Наприклад, є відомий план Медведчука, який під різними назвами продають громадськості. І сенс його полягає в прийнятті Верховною Радою цілого ряду рішень, наприклад, законопроекту про зміни до Конституції, законопроект про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської області, про амністію і проведення там виборів.

Деякі непрямі ознаки вказують на те, що саме цей варіант Москва розглядає як необхідну умову прийняття резолюції Радою Безпеки ООН про миротворців. З огляду на це, ми зараз бачимо досить серйозну конфліктну ситуацію, оскільки ВР повинна буде приймати ці рішення, а вже на етапі обговорення законопроекту про окуповані території НФ показав свою не надто конструктивну позицію. Тобто цілком можливо, що це – тиск на Народний фронт, зокрема й з метою забезпечити прийняття необхідних рішень.

Тому поки що ми бачимо, що триває Холодна війна, і поки що всі сторони не готові піти на подальше протистояння. Протиріччя нікуди не пропали: це і питання імплементації Мінських угод, і стабільності уряду і прийняття бюджету. Тому, думаю, це тільки перший акт.

Новое время

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...