App Store Google Play

Безгосподарність керівництва вишу коштуватиме Дніпру ботанічного саду?

04.11.2017 08:00
Безгосподарність керівництва вишу коштуватиме Дніпру ботанічного саду?

Холод в корпусах ДНУ ім. О. Гончара може вбити тисячу тропічних рослин в оранжереях Ботанічного саду вишу. Температура в місцях утримання рослин не перевищує +11 градусів, при необхідній нормі в мінімум +17. Про це "Дніпропетровській панорамі" розповів директор ботсаду ДНУ Анатолій Кабар.

У ботанічному саду працюють три оранжереї - одна велика і дві малих. Купольна теплиця живиться теплом від основної котельні ДНУ на вулиці Козакова. Тепло в малі теплиці повинно йти з котельні ботсаду.

В оранжереях ботанічного саду ДНУ міститься більше 1000 видів тропічних рослин з Африки, Південної Америки, Азії та інших куточків світу. При температурі в теплицях менше +7 градусів рослини починають гинути. На сьогоднішній день температура в оранжереях становить +11 градусів. Для нормального існування рослинам подібного виду необхідно мінімум +17 градусів, а оптимально від +22 до +25 градусів.

Керівництво ботсаду вже виконало всі роботи з підготовки оранжерей до зимового періоду, котельня підготовлена ​​до подачі газу, навіть обладнаний склад дров, на випадок відсутності опалення з настанням холодів. Головною проблемою є саме відсутність газу, необхідного для запуску котелень.

"Загроза рослинам нашого ботсаду дуже велика. Ми нічого не зможемо зробити, якщо вдарить мороз і не буде опалення. Про що можна говорити, якщо університет не в змозі навіть сплатити свої комунальні борги", - розповідає директор ботсаду Анатолій Кабар.

Також директор додав, що переходити на електроопалення у ботсаду немає технічної можливості.

"Перейти на електроопалення нереально. Радянські електроопори застаріли, вони непристосовані до такого навантаження", - підкреслив директор.

Згідно обіцянкам керівництва ДНУ, опалення в корпусах має з'явиться 15 листопада. З кожним днем ​​стає все холодніше. Чи збережуться екзотичні рослини в оранжереях ботанічного саду вишу до включення опалення? Питання залишається відкритим.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...