App Store Google Play

У Дніпрі розповіли про дієвий метод знищення карантинних рослин

03.11.2017 15:40
У Дніпрі розповіли про дієвий метод знищення карантинних рослин

Сьогодні, 3 листопада, під час прес-конференції провідні екологи міста розповіли про дієву методику знищення карантинних рослин у місті, інформує Дніпроград.

Карантинні рослини засмічують ґрунт, забирають поживні речовини у культурних рослин. Один з найпопулярніших видів карантинної рослини на Дніпропетровщині є амброзія, яка не тільки шкідлива для землі, а й для людини - її пилок викликає у людей підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршує зір і навіть може викликати набряк легенів.

"Головною особливістю викорінення карантинних рослин є комплексний підхід. Поетапно, застосовуючи різні методи боротьби з алергенними рослинами - механічний (покіс), хімічний (обробка амброзії спецпрепаратом), фітоценотичний (засівання новими травами)", - зазначив завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища «Придніпровської державної академії будівництва та архітектури» Григорій Шматков. 

Фахівці зазначають, що у місті останні роки почали вести активну боротьбу з амброзією, використовуючи лише покіс та метод витіснення рослини. Проте цього недостатньо.

"Амброзії стало менше, застосування механічного методу боротьби з карантинними рослинами приносить результати. Але місту необхідна програма по боротьбі з карантинними рослинами, яка буде складена вузькопрофільними фахівцями. Наш інститут досліджує методики боротьби з амброзією вже 15 років. Разом і Інгулецьким комбінатом був запропонований метод обприскування розчином бішофіту. Ми з'ясували, що це один з ефективних методів боротьби з амброзією. Бішофіт є природним мінералом і не завдасть шкоди ґрунтам. Після 10-ти хвилин після обприскування рослина крутить в різні боки. Через добу її листя повисають, змінюють свій колір, скручуються і починають чорніти. Ще за деякий час на тому місті можна висаджувати нові рослини", - розповів доктор біологічних наук, головний науковий співробітник Інституту проблем природокористування та екології НАН України Олексій Міхєєв.

Розробка вчених привернула увагу влада з боку облради. Департамент екології та природних ресурсів пообіцяв виділити з бюджетних коштів гроші на закупівлю бішофіту. На думку екологів комплексний підхід до проблеми дасть більший результат. 

Нагадаємо, в наступному році у Дніпрі планують прийняти прогрему щодо зелених насаджень, зокрема й знищення амброзії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...