App Store Google Play

Цьогоріч у Дніпро для очищення річки випустять 1,2 мільйони мальків

01.11.2017 08:00
Цьогоріч у Дніпро для очищення річки випустять 1,2 мільйони мальків

У Дніпро випустили 650 тисяч мальків коропа, товстолобика та білого амура. Ще майже стільки ж потрапить у річку найближчими тижнями. Зариблення сприятиме очищенню водойми – саме ці види риб з’їдають водорості та фільтрують воду. Екологічна програма ДніпроОДА стартувала минулого року й продовжуватиметься до 2025-го. Про це повідомив очільник області Валентин Резніченко, інформує Дніпроград. 

«Відновлення екосистеми Дніпропетровщини – завдання, поставлене Президентом України Петром Порошенком. Програму з очищення річки Дніпро реалізуємо комплексно. Використовуємо інноваційні технології для фільтрації стічних вод, що потрапляють у річку. А ще – насичуємо її корисною рибою. Щороку випускаємо у воду понад мільйон мальків – це значно підвищує якість води та відновлює живий ресурс Дніпра», – зазначив Валентин Резніченко.

Цьогоріч зариблення проводять у три етапи на різних ділянках Дніпра. Для цього обласним коштом придбали у Херсонського заводу 1,2 мільйони мальків. У гирлі Самари вже випустили 650 тисяч рибин, найближчими тижнями – ще майже стільки ж потрапить у Дніпро в районі Набережної Перемоги та Діївських плавнів.

«Хотілося б подякувати керівництву області за підтримку – спільними зусиллями нам вдалося вивести Дніпропетровщину на 1 місце із зариблення серед інших областей, – поділився голова правління громадської організації «Дніпровська природна інспекція» Віктор Кузора. – Завдяки цій програмі вже за 3-4 роки матимемо річку, очищену від синьо-зелених водоростей». 

У Дніпро випустили коропа, товстолоба та білого амура. Амур та короп з’їдають водорості, товстолоб – фільтрує воду, пропускаючи її крізь зябра.

«Місця для зариблення обрані не випадково – саме тут рибка добре перезимує та навесні розповсюдиться водоймою», – сказав іхтіолог, завідувач кафедри Дніпропетровського аграрно-економічного університету Роман Новицький.

Час зариблення також добре продумали – взимку мальки будуть у стані спокою, а вже до наступної осені з кожного малька виросте риба вагою до кілограму.

«Екопроект із відновлення біологічного режиму річки ДніпроОДА реалізує спільно з ГО «Дніпровська природна інспекція» та науковцями. До 2025 року випустимо у Дніпро 9 мільйонів мальків. У майбутньому це підвищить проточність річки», – сказав директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець.

Наступного року область планує втілити програму відновлення осетрових у Дніпрі – щорічно у річку додатково випускатимуть від 1 до 2,5 тисяч мальків стерляді та інших риб.
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...