App Store Google Play

Лікарі Дніпра та області порадили як уникнути ризиків виникнення інсульту

27.10.2017 13:40
Лікарі Дніпра та області порадили як уникнути ризиків виникнення інсульту

Сьогодні, 27 жовтня, дніпрян закликають долучитися до Всесвітнього дня боротьби з інсультом та перевірити стан свого здоров’я, аби зберегти власне життя. Про це кореспонденту Дніпрограда розповіла головний невропатолог департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА, професор, член-кореспондент НАН України Людмила Дзяк.

Мозковий інсульт належить до найбільш поширених патологій головного мозку. В Україні щорічно реєструються більш ніж 110 тисяч хворих, 80 відсотків яких стають інвалідами після перенесеного інсульту.

«В Дніпропетровській області майже 41 тисяча осіб страждає гіпертензією. З них лише 20 відсотків лікуються регулярно, ще 20 - інколи, решта- взагалі не приймають препарати, які призначають лікарі. Інсульт - результат ускладнення роботи кровообігу. Тому важливо, щоб мешканці області розуміли, що лише 10 відсотків залежить від лікарів, всі інші заходи має здійснювати кожен для свого здоров’я», - стверджує Людмила Дзяк.

За статистикою, на кожні 100 тисяч осіб Дніпропетровщині припадає 40 тисяч хворих на гіпертензію, також майже дев’ять тисяч мають церебрально-васкулярні патології.

Результати досліджень показали, що існують п’ять факторів, які впливають на рівень розвитку інсульту: артеріальна гіпертензія, куріння, ожиріння, нераціональне харчування, низька фізична активність.

На Дніпропетровщині серед міст-лідерів зазначеного захворювання знаходяться Жовті Води, Кривий Ріг, Павлоград, Покровськ.

Всесвітній день боротьби з інсультом відзначають 29 жовтня. Крім того, з 30 жовтня по 3 листопада департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА проводить тижневик для виявлення факторів ризику у жителів регіону.

Усі бажаючі мають можливість відвідувати лікувально-профілактичний заклади за місцем проживанням або ж місця проведення масових акцій.

Нагадаємо, що у Дніпрі врятували вагітну жінку, у якої стався інсульт.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...