App Store Google Play

Лікарі Дніпра та області порадили як уникнути ризиків виникнення інсульту

27.10.2017 13:40
Лікарі Дніпра та області порадили як уникнути ризиків виникнення інсульту

Сьогодні, 27 жовтня, дніпрян закликають долучитися до Всесвітнього дня боротьби з інсультом та перевірити стан свого здоров’я, аби зберегти власне життя. Про це кореспонденту Дніпрограда розповіла головний невропатолог департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА, професор, член-кореспондент НАН України Людмила Дзяк.

Мозковий інсульт належить до найбільш поширених патологій головного мозку. В Україні щорічно реєструються більш ніж 110 тисяч хворих, 80 відсотків яких стають інвалідами після перенесеного інсульту.

«В Дніпропетровській області майже 41 тисяча осіб страждає гіпертензією. З них лише 20 відсотків лікуються регулярно, ще 20 - інколи, решта- взагалі не приймають препарати, які призначають лікарі. Інсульт - результат ускладнення роботи кровообігу. Тому важливо, щоб мешканці області розуміли, що лише 10 відсотків залежить від лікарів, всі інші заходи має здійснювати кожен для свого здоров’я», - стверджує Людмила Дзяк.

За статистикою, на кожні 100 тисяч осіб Дніпропетровщині припадає 40 тисяч хворих на гіпертензію, також майже дев’ять тисяч мають церебрально-васкулярні патології.

Результати досліджень показали, що існують п’ять факторів, які впливають на рівень розвитку інсульту: артеріальна гіпертензія, куріння, ожиріння, нераціональне харчування, низька фізична активність.

На Дніпропетровщині серед міст-лідерів зазначеного захворювання знаходяться Жовті Води, Кривий Ріг, Павлоград, Покровськ.

Всесвітній день боротьби з інсультом відзначають 29 жовтня. Крім того, з 30 жовтня по 3 листопада департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА проводить тижневик для виявлення факторів ризику у жителів регіону.

Усі бажаючі мають можливість відвідувати лікувально-профілактичний заклади за місцем проживанням або ж місця проведення масових акцій.

Нагадаємо, що у Дніпрі врятували вагітну жінку, у якої стався інсульт.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...